PITANJE ZA KOMPRESOR I AIRBRASH

Previous topic - Next topic

Emil101

Poštovanje svima.

Imam pitanje vezano za airbrash i kompresore. Naime, po Vašem mišljenju, koliko su dobri kompresori i airbrash pištolji koji se prodaju na sajtu "UltraSun", kozmetički salon, i da li ih je neko koristio, te kakvi su utisci. Planiram da kupim komplet kompresor i airbrash kod njih, ali ne znam kakvog su kvaliteta, jer dosada nisam koristio airbrash.

Unapred zahvalan.

Emil

Lykos

Emile,
Kupis ovoaj kompresor http://www.ultrasun.rs/sr/product/air-brush-compressor-as-186/8324,
Ovaj airbrush http://www.ultrasun.rs/sr/product/air-brush-gun-bd-180/8345,
I samo napred.
Proveri cene kod Aleksandar Cosmetics,ali mislim da su iste jer je Ultra Sun njihov distributer.

rodeo

Neces pogresiti, odlicni rezultati se mogu postici ovim brushevima i kompresorima.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

komoras

Zdravo Emile,

Preneću ti moje iskustvo. Imam kompresor AS-186, kupio ga po sličnoj ceni u Alexandar Cosmetics i kolko sam bio oduševljen u početku, toliko sam bio i veoma razočaran na kraju. Pregreva se nenormalno pri većim radovima, kapacitet boce 3L. Najviše što mi je smetalo što je veoma bučan pri radu, na duže staze krene glava da boli. Na kraju je počeo spontano da se gasi, da bi na kraju totalno ispustio dušu. Dal je bio faličan il jednostavno nije ispunjavao moje zahteve, nisam ni žele da ulazim dublje u detalje. Znao sam samo da mi treba nov kompresor. Tu sam rešio da nabavim ozbiljniju stvar po pitanju performansi, kolega iz Zemuna pravi kompresore sa motorima  od frižidera koji su dosta tihi pri radu, gotovo ih ne čuješ, kapacitet boce uglavnom izbor 20+ litara. Tada je imao jedan u ponudi za 10 000 dinara, te sam isti pazario i veoma sam zadovoljan. Gasi na 5 bari, pali na 3. Milina!
Proslediću ti broj telefona čim uspem da ga iskopam.

AB koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, svi su gotovo odličnih performansi, pogotovu modeli slični onom koji ti je kolega Lykos preporučio. Ja konkretno imam BD-203 i za osnovne radove je veoma dobar. Ako želiš da detaljišeš i izvlačiš tanke linije, može on to, ali ograničeno. Tu ti već treba profesionalan AB, al donekle je i u samom iskustvu onoga ko koristi alat. Po onoj Njegoševoj - A u ruke Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita.

Nadam se da sam pomogao  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Lykos

Ako hoces po narudzbini kompresor,zovi coveka i dogovorite se,zove se Srdjan Grubic 0642290677 i neces biti razocaran,dobices kompresor za vecnost.

zaki

Izgleda da je problem sa tim kompresorom loša  kvaliteta samih komponenti od kojih je napravljen. Ima dosta članaka po stranim forumima gde ljudi ukazuju da iako izgledaju identično pod raznim "brendovima" postoje velike razlike u kvalitetu, zavisno od tržišta gde se prodaju. Umesto ležajeva imaju čaure, a umesto bakrene žice u namotajima čelična presvučena mikronskim slojem aluminijuma.
Meni je ovo poslednje izgledalo neverovatno dok se nisam susreo sa istom tehnologijom na produžnim kablom od 20m vrišteće crvene boje kupljenog kod kineza, ne baš tako jeftino.
Kabal super izgleda, "debel" prečnik, lepo zapakovan, težak, rekao bi čovek, odlična kupovina, dok nisam uključio električni roštilj preko njega. Bukvalno se u 3 sekunde istopio i počeo da dimi. Prvi šok je usledio kada sam video da su muška i ženska utičnica odliveni zajedno sa kablom i da se ne mogu skinuti jer nemaju šafove. Kada sam sam kabal zasekao skalperom u debelom sloju plastike zalivene su 3 (TRI) upredene čelične najtanje žičice (licne) presvučene mikronskim slojem aluminijuma. Treća žica za uzemljenje naravno nije ni postojala iako na utičnicama postoje kontakti.
Zašto ovo pišem. Kada razmislite da je prodajna cena tog kompresora ispod 5$ u kontejneru, onda i razlika u ceni materijala od nekoliko centi pravi razliku u profitu dolazite do objašnjenja zašto je takav kvalitet.

Lykos

Moram da se nadovezem na komentar,niko nije rekao da ti kompresori ne valjaju.A sto se tice istih ,identicne koriste IWATA i BADGER.Cak je vlasnik Badger-a rekao u jednom intervjuu da koristi te Kineske kompresore i da samo na njih lepi BADGER nalepnicu.Kompresori rade savrseno.
Emile kupi taj kompresor i neces se prevariti.
P.S. Nisam uvoznik ni distributer istih.

SASA

Danas se skoro sve pravi u Kini i samo se lepe nalepnice.Zato gledaj koliko imas garancije.

dasabaja

Quote from: komoras on 22-03-2016, 13:22:04
Zdravo Emile,

Preneću ti moje iskustvo. Imam kompresor AS-186, kupio ga po sličnoj ceni u Alexandar Cosmetics i kolko sam bio oduševljen u početku, toliko sam bio i veoma razočaran na kraju. Pregreva se nenormalno pri većim radovima, kapacitet boce 3L. Najviše što mi je smetalo što je veoma bučan pri radu, na duže staze krene glava da boli. Na kraju je počeo spontano da se gasi, da bi na kraju totalno ispustio dušu. Dal je bio faličan il jednostavno nije ispunjavao moje zahteve, nisam ni žele da ulazim dublje u detalje. Znao sam samo da mi treba nov kompresor. Tu sam rešio da nabavim ozbiljniju stvar po pitanju performansi, kolega iz Zemuna pravi kompresore sa motorima  od frižidera koji su dosta tihi pri radu, gotovo ih ne čuješ, kapacitet boce uglavnom izbor 20+ litara. Tada je imao jedan u ponudi za 10 000 dinara, te sam isti pazario i veoma sam zadovoljan. Gasi na 5 bari, pali na 3. Milina!
Proslediću ti broj telefona čim uspem da ga iskopam.

AB koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, svi su gotovo odličnih performansi, pogotovu modeli slični onom koji ti je kolega Lykos preporučio. Ja konkretno imam BD-203 i za osnovne radove je veoma dobar. Ako želiš da detaljišeš i izvlačiš tanke linije, može on to, ali ograničeno. Tu ti već treba profesionalan AB, al donekle je i u samom iskustvu onoga ko koristi alat. Po onoj Njegoševoj - A u ruke Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita.

Nadam se da sam pomogao  :cheers

Komoras, poslao sam ti PP vezano za taj pokvareni AS-186...ako je jos tu negde.

bosskok

@dasabaja, hajde pošalji i meni... i meni je na izdisaju...

Dusan

U nekom proslom zivotu na ovom forumu sam se zvao drugacije pa je onda doslo vreme za novi pocetak....

Zbog poslednja dva posta sam se ponadao da ima resenja i za moj problem




Prosle godine sam kupio polovan ovaj kompresor, probao ga na licu mesta, on je zabrundao a ja sam pomislio da je to dovoljno.
Medjutim, kad sam ga doneo kuci i stavio na sto, katastrofa. "To" urla, "to" se toliko  propinje, skace da imam utisak da ce mi zube izbiti kad se nagnem da vidim sta mu je dok...
Mozda malo preterujem ali "to" bukvalno pobegne sa stola posle 8 sekundi...

Stavio sam ga sa strane misleci da je verovatno otisao jedan od namotaja pa je sad nesto u ekcentru.
No, da li sam pogresio, da li je neko imao neki slican problem

Lykos

#11
Nemoj da se ljutis ali nije to kompresor za maketare.

Warhawk

Quote from: Lykos on 28-03-2016, 00:49:12
Nemoj da se ljutis ali nije to kompresor za maketare.

Slažem se. Za bilo kakve ozbiljnije rezultate, potreban ti je kompresor sa ekspanzionim sudom bilo koje veličine (crna boca na slici) i "baterijom" koja sadrži regulator pritiska i odvajač vlage (sa leve strane to što je priključeno na bocu)



O kompresorima i airbrushevima ima xy tema na ovom forumu, samo ljudi nemaju tih 15 sekundi vremena za "search" opciju. Zato svake nedelje iskoči nova tema tipa "Koji kompresor?", "Koji airbrush?", "Koji git"...  :deadhorse
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

smorko

Jos jedan glas za kompresor gore na slici, mnogo me bolje sluzi od Iwate koja je sada samo backup, za slucaj da kinez da otkaz.  Vec dve godine radi non stop...
Sa druge strane moja iskustva sa njihovim brasevima su dosta losija, jesu kopije Iwate ali je kontrola kvaliteta znatno losija, koriste gumene zaptivke (kod iwate su precizni navoji) kako bi smanjili troskove proizvodnje ali se greske potkradu.  Ja sam kupio njihov bras sa nozzleom od 0,2mmi 0,3mm  i sa odgovarajucim iglama... oba nozzle-a ne leze centrirano u brasu vec vuku u stranu, sto puno utice na oblik, smer i kvalitet prskanja, kao i na gomilanje boje na vrhu... Sad mi koristi za prskanje teske hemije kad mi je zao mog revolutiona (koji gura 10 godinu bez greske).

There are only 10 types of people in the world, those who understand binary and those who don't.