Seafire Mk Ib Vokes AZModel 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Posle dosta nedoumica da li uopste da zapocinjem ovu maketu, ipak sam priveo kraju radove.
AZ Model, rane serije, brdo viska plastike, tesko uklapanje, ali neverovatno, bar po mojem misljenju prelepo uhvacena kontura spitfajera, i generalno lepa maketa kad se uradi. Ali svaki deo i sklop su predstavljali muku za sebe.

Avion je MB340 Duncan Hamiltona, Port Reitz, Kenija u neobicnoj Royal plavoj boji. Nazalost na slikama plava nikako ne odgovara boji u prirodi, koliko god podesavao white balance.....ali otprilike....

Slike i jos jednom pozdrav:

             

Verzije i broj spitfajera polako raste u mojoj kolekciji


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Warhawk

Odličan rad!
Taman htedoh da kažem "baš odskače" od ostatka kolekcije, kad ugledah onaj "dazzle" P-51 iznad i upadoh u epileptični šok  :P
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

komoras

Da je bolje, ne bi valjalo!  :super 
Da li može koja reč više o samoj polici? Pošto vidim da je nešto slično onome što želim da napravim. Takodje vidim odsustvo prašine u istoj, da li je to do inžinjeringa police il jednostavo čistiš redovno? Hvala unapred na odgovorima  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

djos & filip

#4
Hvala !

@warhawk: e slatko si me nasmejao sa komentarom :) hvala jos jednom.

@komoras:

Vitrinu sam pre tri meseca dobio kao poklon za 100ti rodjendan od supruge (ili joj je jednostavno dosadilo da skuplja makete po celom stanu) i od tada vitrina nije ciscena....nadam se da nece ni biti potrebno cesto to raditi.
Klasicna vitrina sa problemom zazora oko vrata...koji sam pokusao da resim gumenim trakama za zaptivanje prozora, malko sam ih prepustio preko ivica...i to je to. Par slika kao dodatno vizuelno objasnjenje.

Pozdrav


   


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mos


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Pedja

Odlično izgleda i spit i kolecija a tek polica odlično.Pitaj suprugu gde ima da se kupi ovako nešto?

relja

Lep i Spit, i kolekcija i odlična vitrina!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"