Italeri 1/72 M4 A1 Sherman

Previous topic - Next topic

T34

Samo napred druže admin!
Pribavio sam maloga Shermana A3 E8 u 1:72 od Dragona; mljac :D

Sandman

mali napredak u radu....

telo tenka je sklopljeno - samo josh bochne fendere da mu stavim.... i oplatu oko motorskog prostora... s tim shto cu poklopce motora ostaviti otvorene...





kupola je sklopljena, a zatim sam zagitovao spoj dve polovine kupole uz pomoc Tamiya gita koji sam malo razredio sa nitro razredjivachem.... ostaje sada samo da se na kupoli napravi textura livenog chelika kao i na telu tenka - uz pomoc technog lepka....

na samoj kupoli sam takodje imao male dorade u smislu pravljenja kuka za skidanje kupole sa tenka jer su bile odlivene od plastike kao "puni" delovi.... uz malo tanke zice i superlepka u gelu reshen problem ;)





na cev sam zalepio sam vrh koji je izbushen, a moralo je i da se sve to gituje kao i jedan deo cevi gde je bio poprilichno veliki sinkmark ....



i za kraj evo probe kupole na telu tenka... polako Shermi pochinje da dobija svoj oblik ;)





nastavak radova ovih dana...

Sijamski_Mrmot

well done so far Master Sandman

Jedva cekam da ga vidim gotovog a i uzivo  8)

airbamby

Bice ovo jako dobar serman,vredi ga cekati ovoliko dugo... ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

Quote from: airsuba on 11-02-2008, 21:35:12
lele kumashine kako to zalepi otvor za granate sa strane kupole ....
on ulazi sa unutrasnje strane tako da je u ravni sa spoljnom povrsinom samo ono malo ispupcenje i vratanca koja su u profilu!
trebalo je da potrazis neku fotku pravog tenka kao referencu!
popravi, imas jos fore!

fala.. gledah slike ali mi promaklo...  :-[ iskreno, nisam ni probao sa unutrashnje strane da postavim ovaj deo a jeste mi bilo chudno shto tak naleze od spolja... ok.. svaki dan chovek nauchi po neshto novo ;) :)

Sandman

zalepio sam bochne "suknjice" ali sam tamiya gitom malo zalio prednji deo da ne bude bash upchljiv preterano spoj, iako taj spoj treba da bude vidljiv - samo sam malkice ublazio sam spoj ;)



pozadi sam morao da doradjujem "branike", dodao sam parchice stirena pa zatim nabacio tamiya git razredjen nitro razredjivachem - ovde ima josh da se shmirgla i sredjuje....




nesha

Srki-majstore! Ode ti potpuno u oklopnjake :D Bice ovo ohoho maketica!  :) :) :)

Sandman

#38
mitraljez je zalepljen na svoje mesto - cev napravljena od microfine igle od ~0,3mm
takodje i fiksator cevi topa i ovaj polukruzni reshetkasti deo za koji nisam siguran je li sirena s obzirom da vec postoje dva fara koji idu levo i desno na prednjem delu  ??? :-[



na motorski deo sam stavio poklopac koji stoji fixiran - na njega se lepe vrata, a iza takodje ide jedna plocha za koju moram da proverim da li se otvara i na koju stranu, jer bi mi bilo zao da taj zadnji poklopac mora da prekrije motor!

takodje zalepljene i alatke na telo tenka oko motorskog dela...



postavljena i kuka pozadi



a stavio sam i zadnju "policu" sa rezervnim chlancima gusenica....



farove sam uz pomoc zubarskih bushilica i brusilica izdubio i spremio za kasnije farbanje u silver/aluminijum, dok ce sam far naravno biti napravljen od Kristal Kleara ;)


gasha

Uh covece, imas zivce za 10-ku. Ja kada dodjem pred kraj sve s... Zbrzam posto jedva cekam da ga vidim gotovog.

Eraser

Svaka cast druze,stvarno imas zivaca.Jojjjj kad pomislim da je sve ovo u 1:72....

Sandman

danas sam zalepio farove i levi poklopac na telu tenka - ispred kupole - desni poklopac sam reshio da zalepim u otvorenom polozaju jer se na toj strani nalazi mitraljez koji se vidi u unutrashnjosti tenka, a i ako bih oba poklopca stavio u otvorenom polozaju , ne bih mogao da postavim kupolu zbog onih zljebova na prstenu....



hteo sam dalje da se bavim sledecim delom, ali nisam bio siguran shta on zapravo predstavlja!



da li je to far ili neka sirena nisam siguran - vidim daje blago upupchen, ali opet nisam siguran da li je to far, jer po sastavnici treba da se ovaj krug ofarba u crnu boju!?! na mnogim slikama uradjenih maketa shermana sam nashao da je ovaj deo zabushen ali ima oble ivice....

hajde mala pomoc oko ovoga ako moze?  :-[ :-\

znachi, da li da ga zabushim malo vishe (konusno) i ofarbam u aluminijum pa preko da stavim kristal klear kao staklo, ili da ga samo plice zabushim ali kao ravnu povrshinu, ili pak da ostane ovako i da ga farbam u crno?

evo i detalja iz sastavnice kako biste lakshe rastumachili gde ovaj deo stoji i chemu sluzi...









hvala unapred na pomoci oko ovog dela!

Profa

Naleteo sam na ovaj sajt, mada pretpostavljam da ga već znaš:
http://www.172shermans.com/

Što se tiče mistrioznog dela, mislim da će ti ovo pomoći:


Inače nema šta da pričam, odličičan je ;) Samo napred!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

hvala Profo, reshio si mi misteriju ;)

Sandman

konachno su svi delovi polepljeni - sada ovu maketu konachno posle toliko meseci cheka prajmerovanje i "kamuflaza"...

desni poklopac iznad mitraljeza sam postavio otvoren kako bi se video sam mitraljez iznutra a i kako bi kupola mogla da se okrece ....





pozadi su zalepljeni preostali poklopci motora, kao i zadnja svetla koja sam takodje blago zabushio pa ce tu pasti na kraju kristal klear....





na kupoli sam zalepio onaj far koji mi je bio misterija, dok sam poklopce ostavio otvorene





mitraljesku cev sam izbushio, a sam mitraljez nije zalepljen niti cu ga lepiti - lakshe i za transport kupole, a i da sam mitraljez mogu da postavim u zeljeni pravac :)



evo kako izgleda finalna konfiguracija ;)