Italeri 1/72 M4 A1 Sherman

Previous topic - Next topic

Profa

Zaboravih da ti kažem prilikom tvog prethodnog posta...
Odradio sam pre 15-ak godina starog Esci-jevog Šermana OOB (koji je verovatno sadašnji Italeri, sa komplet unutrašnjošću i svim ostalim... nisam pratio promene na ovom području :-\ ), i mogao sam da ostavim oba prednja poklopca otvorena, s obzirom da cev ima dovoljnu elevaciju da mi ne smetaju kad okrećem kupolu... Možda bi i kod tebe to upalilo  ???
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

iskreno nisam probao jer mi je cev dosta pokretljiva tj. sama pada u neutralni polozaj, takoda bih verovatno morao da drzim cev na gore dok ubacujem kupolu,,, no nema veze, ovako mi deluje malo zanimljivije sa jednim poklopcem zatvorenim a drugim otvorenim ;)

i da, ovaj italeri JESTE taj stari ESCI ;)

nesha

#47
Nista Srle ne brigaj, bice predivan tenkic i bas je fino sa 1 otvorenim a 2 ne.(tako sam i ja na svome, pa zato hvalim  8);D)
Jos gore bi Ti bilo da vrtis kupolu da je u pitanju "Kaliopa" verzija, meni su se od sklapanja i rasklapanja iste polomili nosaci raketnog lansera :( i do dan danas nisam to zakrpio (depresija  :'()

Sandman

evo posle duze pauze (ovaj moj Sherman ko Georgina iz Radovana III :D :D :D) nastavka radova....

danas sam isprskao crni kosmos kao prajmer ....





Eraser

Lepo lepo, nema sta bice pravi kad ga zavrsis ;D

I ja sam se bacio na mog shermana tako da ce biti uskoro slika.

Sandman

gotova i kamuflaza - Olive Drab FS34087 - MM enamel





prvo par slojeva sa neposvetljenom OD, a nakon toga po sredini "panela" nijansiranje sa dodatih par kapi Hu121 u OD....




Momcha

Lepo izgleda,sad pasteli i mig pigmenti...bice sjajno
P.S. jel mi se cini ili ti na donjem delu sasije(dnu tenka) malo "pljuckao" brush ovu svetliju nijansu?

Sandman

Quote from: Momcha on 11-05-2008, 20:00:42
P.S. jel mi se cini ili ti na donjem delu sasije(dnu tenka) malo "pljuckao" brush ovu svetliju nijansu?

neshto me danas muchio Aztek - kao da se dizna sama od sebe "gushila" sa bojom, a nakon svake upotrebe detaljno rasklapam diznu...  :-\

ta svetlija nijansa uzivo ne izgleda toliko "sprejasto" a na slikama je tako jer slike za forum izoshtrim zbog detalja u Photoshopu....

no, iz dosadashnjeg iskustva, pokazalo se da nakon future gloss prelaza, pa dekala, pa zatim washa i kasnijeg matiranja, i na kraju prljanja pigmentima, sve se to nekako iznivelishe... videcemo....

vishe mi trebaju sugestije za prljanje donjeg postroja - samih gusenica i dela oko tochkova - a posebno na prednjem i zadnjem delu gusenica gde sam pri lepljenju loshe uklopio (chitaj "istopio" detalje) chlanke..... mozda bi to bilo dobro zamaskirati "blatom"? ako imate ideje i sugestije kako napraviti "blato" da izgleda tu i tamo realno slobodno pishite....

sledi za sada detaljisanje alatki po tenku pa future sloj zbog dekala, dekali i wash... tako da do tog finalnog prljanja "blatom" ima josh da se radi....

T34

Blato u 1:72? Ma dosta ti je napraviti jači wash boje zemlje i njime ispuniti gusjenice...
Zašto ga matiraš, blaži semi-gloss mu treba..?
Obrati pažnju da su gusjenice gumene, tj. gumeni umetci a čelik su samo ovi rubovi članaka koj ih spajaju...Lagani fini wash boje hrđe možeš da napraviš na tim vanjskim rubovima gusjenice.
Srki što ne pređeš na akrilne lakove, slikarska ulja i terpentin; mani se tog Pronta/Future Wax-a ili kako se već zove... ;)

Sandman

Quote from: T34 on 12-05-2008, 12:04:45
Blato u 1:72? Ma dosta ti je napraviti jači wash boje zemlje i njime ispuniti gusjenice...

aha, pa onda je tu ok malo gushca "smesa" pigmenata ....  ::)

Quote
Zašto ga matiraš, blaži semi-gloss mu treba..?

aha, ok....
inache u ovoj razmeri ne volim bash strogi matt nanos

Quote
Obrati pažnju da su gusjenice gumene, tj. gumeni umetci a čelik su samo ovi rubovi članaka koj ih spajaju...Lagani fini wash boje hrđe možeš da napraviš na tim vanjskim rubovima gusjenice.

mislish na shevrone na gusenicama?
oni su valjda gumeni, a ostatak chlanka je chelik?

Quote
Srki što ne pređeš na akrilne lakove, slikarska ulja i terpentin; mani se tog Pronta/Future Wax-a ili kako se već zove... ;)

a ma ok je future - super rezultat daje, a na njega ide posle uljani wash a moze i akrilni....
do sad nisam imao problema tipa da lak pobeli nakon washa ili slichno...
zavrshne slojeve laka radim sa uljanim (MM nitro zapravo) lakom... ;)

Sandman

polako idemo ka kraju :D

od zadnjeg posta ofarbao sam detalje unutrashnjosti (poklopce na kupoli i telu) u belu boju, a pao je i sloj futurea kao podloga za dekale, a danas sam i njih postavio, i ponovo naprsdkao future da zapechatim dekale....







malo sam se namuchio samo sa ovim brojevima na bokovima - Italeri je brojeve dao u vidu zasebnih cifara, tako da je broj koji vidite sastavljen od 6 dekala.... koji su siiiiitniiii.... malo mi je niz cifara otishao ukrivo na desnoj strani tenka no ajd...nije strashno.... ;)





sledi wash....

T34


Aki

Super,super,jos sad kada ga zaprljas,bice vrhunski!!!

Profa

Dobar je, Srki, dekali su k'o crtani ;D pa makar bili i malo ukrivo - Mile farbar odradio levu, pa otiš'o na dva piva pre no što je prešao na desnu stranu, a bio sunčan dan, i odoše brojevi nahero... ;)
Stvarno je odličan!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Dusan Lekic on 05-06-2008, 13:29:08
Lepo napreduje bice odlichan  :), a koji si Future koristio (Johnson...?) lepo je legao kao i decali...

uffff... sad nem' pojma koji je - doneo mi Lanmi iz Kanade pre godinu dana  :-\

shto se tiche futurea imam obichaj da naprskam malo jachi sloj preko dekala da dobro zavoshti iste.... pa mozda odatle fekeat kao da je nacrtano....