Boulton Paul Defiant Mk.1 Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Gojko91

Odlična maketa za rad u 1/72, Airfix je najavio isti model i u 48-ci. Boje Gunze. Lakirano humbrol akrilnim satin lakom.  :caooo
























zolle

Cudna ptica, pedantno I lepo, nema sta  :super nisam poznavalac doticne letelice, ali mi je mnogo sjajan  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Gojko91

@zolle Noćni je lovac, i sam mislim da ne treba biti ovako sjajan, ali pak na slikama i nije skroz mat, nešto između. Ja sam ga lakirao satin akrilnim lakom, mada on vuče malo više na sjajniju nijansu nego na mat...

zobo


Gojko91


medico

lep rad ! sasvim pedantno , za moj ukus a i razmeru sjajniji je nego što treba . Znači to je nova maketa .... gledao sam preview onog u 1/48 obzirom da u 1/48 u novije vreme  postojao samo  Classic Airframesov short run možda ga i pazarim u Mošonu !

Janjic

Super je ispao  :super

Imamo ovu maketu i stvarno dobro izgleda! Jesi li imao nekih problema bitnih pomena?

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Gojko91

   @Janjic Odlična maketa za rad, za svaku pohvalu, mora samo da se povede računa oko silveringa ako radiš ovog noćnog lovca. Drugo ništa. Sklapa se sama od sebe :)

Warhawk

#8
Slažem se s Medicom oko sjajnosti, to je i moja jedina kritika na inače odličan rezultat.
I meni se isto desilo s Humbrol enamel Satin lakom, ispade sjajniji od većine Gloss-ova  :think
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Gojko91

@warhawk Onda ništa drugo ne preostaje nego da se pomeša satin i mat u korist mata. :)

Snoopy

The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Gojko91


Tomcat

Slazem se oko sjaja ali maketa deluje dosta lepo... U svakom slucaju si mi ovim radom otklonio dilemu da li da uzmem ovu maketu  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Gojko91

@Tomcat ili ćeš da radiš 72 ili da radiš 48-cu, kad bude izašla. :)

Tomcat

72ku... Polako se spremam da radim Bitku za Britaniju
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...