Bf109E3 Eduard 1/48, 6LP,101e.

Previous topic - Next topic

Miha

Sam sam sebi dao rok do 6.aprila da izmrkopičim ovog Emila i eto,u fotofinišu...Da ne trtomudim,odlična maketa,uklapanje perfekt iako je kapotaž motora izdeljen na više delova zbog radi DB601 Dajmler-Benca koji je moguće ostaviti da se vidi.Ja ne preferiram puno "seciranje"pogotovu lepih aviona kao što je ovaj.Radove je nadgledao moj vrli Herman von Gavrilović,stručnjak za motore sa niskim obrtajima.
Boje,gore Revell 40,dole MM RLM 65,dekali LH.Zastava na repu je namalana.Po onom što je do sad kod nas publikovano,ovaj avion imao je zabojenu oznaku na desnom krilu gore,ali pošto ja videh samo jednu sliku L-80 na pomoćnom letelištu i to fragment,odlučio sam svesno da postavim i inkriminišuću desnu kokardu(maketa pretstavlja avion neposredno pre zafarbavanja iste).Da je na dekalima bio beli L-26,uradio bih Klavorin Emil,nego ja kad sam se setio,ostali su samo ovi dekali sa uglavnom neinspirativnim mašinama.Koliko sam ja zaključio a verujem i drugi,oblast naših Meseršmita je vrlo klizav teren,bez dovoljno materijalnih dokaza,prođe 75 godina od kad su svi leteli i nestali u vrtlogu rata i objavljeno je od fotografija šta je već prežvakano a novo-teško će da bidne.Ete:










Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

mos


djos & filip

Lep rad, cisto, precizno izvedeno...
Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miha

Hvala momci,hvala :god
Zbog odličnog uklapanja relativno brzo sam i završio ovu maketu.Po starom dobrom običaju,kraj sam malo zakomplikovao sa montažum izduvnih cevi koje se bodu pojedinačno 12 kom.a s obzirom da nisam ugrađivao motor u koji lepo nailaze-malo je usporilo.Ali,sve u svemu sam zadovoljan.


medico

lepo i pedantno kao što smo navikli od tebe ! bez previše komplikacija sa farbanjem tj, weathering-om
2 zamerke... bode malo oči ova antena, može da prođe ali bilo bi realnije da je tanja a druga malo si poklopac kabine previše otvorio .

Miha

Quote from: medico on 08-04-2016, 20:47:17
lepo i pedantno kao što smo navikli od tebe ! bez previše komplikacija sa farbanjem tj, weathering-om
2 zamerke... bode malo oči ova antena, može da prođe ali bilo bi realnije da je tanja a druga malo si poklopac kabine previše otvorio .
U pravu si :cheersPoklopac kabine držao dok ne uhvati dok nisam utrno,al je opet sjašio.Antena je spru,dobio sam neku elastičnu nit od druga Saleta,al me bilo strah da ne otkine štap antene.
Nisam hteo nešto da prljam maketu,malo sam posvetljavao ali ne previše.

:cheers