MiG-15UTI Hobbyboss 1/72

Previous topic - Next topic

rdanilo88

Konacno sam se nakanio da i ja nesto okacim ovde, tacnije, konacno sam zadovoljan nekom maketom kojom sam uradio. Iskreno, nisam jos radio ovako laku maketu za sklapanje, malo sam razocaran siromasnim kokpitom ali sve ostalo je ok. Uradjena je za dva popodneva, a farbana je sprejom happy coloor  :headbang  slusam kritike  :zvizduc

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=864474727008927&set=pcb.864512173671849&type=3&theater
"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky

komoras

Veoma lepo uradjeno. Maketa ko maketa ima svoje mane zbog uprošćenosti koje HobbyBoss tera u svojoj politici, što je veoma zahvalano za početnike. Ova maketa posle Eduardovog UTI-ja je najtačnija na tržištu trenutno. Što samo govori koliki trud su uložili u inženjering iste .

Što se samih kritika tiče, mogu da savetujem da ubuduće ošmirglaš "seam lines" tj linije koje su ostale gde se spaja kalup, a na postoje zapraovo na pravom avionu, tu konkretno mislim liniju koja ide sredinom trupa na trbuhu, prvenstveno se vidi ka izduvu.

Što se svega ostalog tiče, sve pohvale!  :super :cheers

Šta imaš u planu sledeće za izradu?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

rdanilo88

Hvala druze i hvala za savet. Kanio sam se i malo da ga "prljam" ali... Bice vremena. Sledece je u planu u 72ojci trupmeterov su-30 a trenutno se radi jedan su-27 u 48ici. Sa ovom 48 ne zurim, polako je gustiram :) Veliki pozdrav za ljubitelja acecombata!  :super

PS da nije bilo bas acecombata2 ja se danas ne bih bavio maketarstvom :)))
"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky

zobo

Lepo ti je ovo ispalo Danilo. Sa srecom u izradi 48-ce. :super :super :super

rdanilo88

"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky

Milicevic.91

Od mene jedna velika kritika,zasto ga prodajes?  :deadhorse

rdanilo88

Ipak nisam :) Ostaje na polici  :cheers
"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky