Prvi zavrseni

Previous topic - Next topic

urke1981

Bavim se maketarstvom nekoliko godina unazad,ali nikada nisam nista zavrseno okacio.Nisam puno ni uradio..nekih 9 maketa do sada i jos nekoliko zavrsavam.Nije velika brojka,ali nema se vremena,pa radim kad stignem :headbang
Prva koju sam zavrsio je Zvezdin 1/72 Su-27UB Ruski vitezovi koji sam kovertovao u Su-30mkk bort 501.Maketa je radjena iz kutije i krsina je,ali je bila dobra za vezbu.Izduve sam preradio posto nemaju veze sa zivotom,doradio sam kokpit,vertikalne stabilizatore,skratio krila posto su predugacka pito cev od igle i jos ponesto,dekali su begemot,boje Model Master za Fankera,prljanje tamiya set D i F
S obzirom da je prva uradjena ja sam zadovoljan.Zavrsio sam jos nekoliko,nego ih treba islikati,ali i to cu uskoro :)
Svaka kritika je dobrodosla  :caooo



















M@rio

Svaka čast, izuzetno mi se sviđa. Boje su mu odlično legle, odličan farbanjac!!! :mjetal :pilot

Pozdrav,
Mario
M@rio

Dejan68

Kod tebe ne važi pravilo "prvi mačići se u vodu bacaju". Svaka čast za lepo odrađenog Suhoja.

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

zivorad


Jovac


zobo

Odlican!Lepo uradjeno sobzirom na kvalitet makete :hahaha.Svaka cast :super

AcaDinic

Pre svega dobro došao.  :cheers
A sto se tiče rada tu vec ostajem bez reci.
:bravo

milan78

Stoji i dalje da je rad odlican urezivanje,dorade,farbanje,jedino,bez ljutnje i pardon svima,jel su-30ima duple tockove na prednjem trapu?
Instagram-Peacockscaleworx

urke1981

Hvala svima na komentarima :)Maketa je stvarno losa,bilo je dosta prepravki,gitovanja,smirglanja i rivetiranja!
@milan78 Su-30 ima duple tockove napred,ali me je iskreno mrzelo da se oko toga zezam i jedva sam cekao da je zavrsim :D Bilo je jos dosta toga tu da se uradi,ali sam u jednom trenutku samo gledao da je zavrsim ;D

milan78

Bez obzira,odlican rad! :cheers :mjetal :super
Instagram-Peacockscaleworx

viper


komoras

Strašno dobro odradjena maketa. U prvi mah nisam mogao da poverujem da je osnova za rad bila ona katastrofa od Nakotne/Berkut/Zvezda parčeta plastike...
Majstorski, nema šta!  :god :cheers :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Sneni

Za prvu maketu zaista odličan rad, pogotovo kad se uzme u obzir "kvalitet" plastike.  :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

urke1981

Hvala svima jos jednom:) Maketa jeste jako losa,ali je meni bila odlican poligon za vezbanje jer sam u startu morao da se uhvatim u kostac sa svim i svacim. Da urezujem,rivetiram,skracujem,produzavam,gitujem,smirglam...i to dosta,usisnike sam prepravljao,izduve sam sam pravio i jos gomila posla.....Takodje mi je dobro posluzila sto se tice farbanja pa sam eksperimentisao sa bojama i filterima i mislim da sam koliko toliko pogodio boje:)Moglo je jos bolje to,ali kao sto rekoh jedva sam cekao da je zavrsim i da pocnem nesto drugo:)Sve u svemu losa maketa,ali dobra vezba!:)