Zvezda 1/72 Mig-31

Previous topic - Next topic

urke1981

Mozda bi se ova maketa mogla staviti u zavrsene,ali ima jos stvari koje treba da uradim pa cu je staviti za sada ovde :D

Maketa je verovatno svima dobro poznata,pa ste tako upoznati sa svim manama....Kokpit je najvecim delom samogradnja, izduvi su pogresni pa sam ih preradio, kao i spremiste za tockove i stajni trap na koji sam stavio kablove,dodao sam koren horizontalnih stabilizatora i jos poneke sitnice, izrivetirao maketu.....Farbano MM i Humbrol ....treba jos da zavrsim kokpit i sedista kao i unutrasnjost poklopaca kabine, da doradim stajni trap i izduve bar sto se tice boje i prljanja...da ofarbam rakete i nosace za rakete i da zavrsim weathering :D

Ako neko ima neki savet ili kritiku...slobodno  :think



























Jovac

Vrhunski. Super izgleda. :cheers :cheers :cheers

zobo

Vrh!Svaka cast.Sve je odlicno uradjeno a narocito kokpit. :super :super :super

jakobinac

Izuzetno lepa maketa izuzetno ruznog aviona. Bravo, doterano do perfekcije.

kapetan

Velemajstorski, nema šta! Koje si boje koristio?

urke1981

Hvala svima :cheers
@jakobinac haha pa nije bas toliko ruzan ;D Mozda nije neka lepota,ali ja ga bas gotivim,u stvari mi je jedan od omiljenih  ;D Ja ga vidim kao Planinu iz Game of Thrones ;D ;D Onako... cista snaga ;D Imam jos jedan Zvezdin,ovaj mi je bio proba da vidim sta sam uradio dobro,a sta moze bolje da se uradi,ali bice super kad Trumpeter izbaci 2 verzije u 1/72 ;D
@Kokpit je bio prava igra nerava ;D

urke1981

@kapetan Koristio sam Humbrol. Nasao sam na netu da je najpribliznija nijansa po Federal Standard 25237,  ekvivalenta kod humbrola i kod vecine nema pa sam pravio mix humbrol 5 i 34 u razmeri 1:1, e sad ja sam u toku rada to malo ispravljao,ali vrlo malo tako da je to to ;D Kupio sam skoro Mr.Paint za Mig-31 i mislim da je ona najtacnija,ali cemo uskoro proveriti :super