Kinetic Su-33 1/48

Previous topic - Next topic

Oruzar

Pozdrav svima,

  Nedovano sam dobio na poklon maketu Su-33 u 1/48, od Kinetika. Sta reci?! Ovo je savrseno.Gledajuci delove na ramovima covek ostaje bez daha. Makete je livena perfektno i nigde, ali nigde, nema pin mark-ova koji se vide kad je maketa zavrsena. Pakovanje sadrzi 28 "spruova" sa delovima koji su takodje odlicno upakovani u kutiju. Znate onaj osecaj pune kutije..ali bas pune!!! Najfascinantnije je naoruzanje koje je liveno iz jednog dela...slike govore same.Takodje, maketu isticu posebne manje kutije u koje su zapakovani delovi da se ne bi ostetili. Poklopac kabine i vetrobran su prozirni i kristalno cisti. Tanki. Ma prelepo je sve... nema sta. Paneli tanki, taman koliko treba duboki, ni sam ne znam koliko vrsta riveta, u pozitivu i negativu, ima tamo gde treba da budu.. tako da ce se "Rivet Counter-i" lepo zabrojati :-) Sve kontrolne povrsine su odvojene tako da se mogu postaviti u kojem god polozaju zelite, stajni trap i kucista su puni detalja,izduvnici...ma haos!!! Maketa sadrzi ecovane delove, kokpit je kao pravi.. bez texta covek da ostane. Dekali su u odlicnom registru i verujem, veoma kvalitetni. Ljudi, kupite ovu maketu, necete se prevariti, garantujem.
Posebno se zahvaljujem kompaniji Kinetic Models za primerak makete i Gospodinu Raymondu.

Evo pogledajte slike:



















Hvala za paznju!Nisam sve delove prikazao ali iz prilozenog mozete shvatiti kojeg nivoa detalja su.

Dragan Suzic.


viper

Imam istu maketu i  zaista je jedna od najboljih u 48-ci. Mislim da se može komotno napraviti  skoro bez ikaakvih dodataka.
Jedina mala zamjerka je  koliko sam upratio da nedostaju  nosači raketa ispod trupa i sa uvodnika zraka.

Kinetik su-33,  GWH MiG-29, AMK-MiG-31 i naravno Tamiya f-16 mislim da su ista liga po kvaliteti.