1/76 - Revell - Sd.Kfz. 173 Jagdpanther

Previous topic - Next topic

komoras

Da se oprobam malo i u ovom domenu maketarstva. U pitanju je svima poznata ex-Matchbox maketa sa postoljem. Gledao sam malo slika Jagdpanthera kao i restauiranog 411 i shvatio da treba malo dorada kako bi se dovelo u neko zadovoljavajuće stanje, nisam baš sve spretno odradio, al ne želim mnogo da se zadržavam na ovoj maketi.

Zabušena je cev, postavljeni blatobrani, kuke, biće dodat i oklop na stranicama, kao i sajle i poneki alat. Možda odradim i prednji far, kao i antenu. Ideja je da bude na postolju, uz malo dorade istog.

Kritike i saveti dobrodošli  :cheers















ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Jovac


komoras

Hvala Jovac  :cheers

Konačno sam našao način kako se izboriti šmirglanjem površina na koje je nanet Vallejo prajmer. U principu - nema direktnog šmirglanja. Već se štapić za uši natopi alkoholom i premaže mesto koje treba da se obradi, alkohol veoma fino skine prajmer. Zatim se mesto lepo klasično prešmirgla i opet se nanese prajmer. Jest da nije idealno rešenje, al kod Valleja jedino to radi posao  :deadhorse
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

SLAYER

Lepo sto si krenuo sa ovom maketom, Dule.  :) Da ne kazem: "Dobrodosao na ovaj deo foruma."
Videh temu tek pre neki dan.
Meni odlicno izgleda, narocito blatobrani (to moram da naglasim) i ostale dorade. A kad smo kod blatobrana na onoj slici gde su delovi na ramu jel mi se cini il' se ne dobijaju? I jel ova "dioramica" fabricki kvalitetnije uradjena od tenka?
Sa kog ratista ces da radis tenk?

komoras

#4
Hvala Risto  :cheers

Blatobrani se ne dobijaju, izradio sam ih od lima pakovanja Nescafe. Kvalitet postolja je ok, kao i sama maketa. Sve se lepo uklapa, a s obzirom iz koje je godine, detalji su na zadovoljavajućem nivou. Ali meni je bilo previše osnovno, pa reko da doradim malo.

Radiću ovog (sa kutije):




A evo i nastavka radova, doradio sam držače oplata, odradio oplate, mitraljez i improvizovan far. U planu je još da nabavim odgovarajuću žicu kako bih odradio sajle.














ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

SLAYER

To znam da ces taj sa kutije. Ali, jel kaze u uputstvu sa kog je ratista?
Ja bi ti, po ovim novim slikama, preporucio da istanjis i eventualno(ako su vec zalepljeni) uradis neka ostecenja na ovom bocnom, nosecem oklopu koji i ovako izgleda odlicno, samo ne realno u odnosu na blatobrane. Razlika ce biti ociglednija, mislim, kad se oboji tenk.
Inace, samo napred.  :)

komoras

Upustvo kaže sledeće:

Unknown Unit, Western Front, Germany, Spring 1945.

Što se oštećenja tiče, radiću samo ogrebotine, planiram makar da pokušam da izvedem ovako nešto, ako ispadne upola kao ovaj, biće odlično!  :god

(inače na slici je Revell-ova maketa u 1/72)

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

#7
Nastavak radova, pala kamuflaža, slikano sa i bez blica


ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

SLAYER

Predobro izgleda.  :bravo
Ne znam da li zbog osvetljenja ili je stvarno tako, ali mi ova crvena deluje previse "crveno"?
Ova povrsina po meni izgleda veoma realno (bolje od tenka).  :o  Bilo bi dobro da okacis sliku samo sa njom.
Oces da popravljas ovo crvene malo sto je preslo i da je pojacavas?
Nadam se skorom napretku.  :)

komoras

Hvala Risto  :cheers
Boje su mešane od onoga što sam imao, jer nisam hteo da dodatno kupujem nijanse za ovako malu maketu. Tako da ispalo je približno onome što sam zamislio, popravki neće biti jer neću umutiti istu nijansu  :deadhorse

Inače skoro je gotov, usput sam oprobao i novi set-up za slikanje. Na zahtev i slika samog postolja bez tenka .
Postolje je ofarbano Vallejo akrilnim bojama u raznim tonovima i mešavinama. Zatim sjajni lak i Vallejo wash, posle toga mat lak i prljanje pastelima.

Ima još da se radi na detaljima i da se maketa još jednom na kraju detaljno prelakira.
Nažalost imao sam i peh pri postavljanju gusenica, zbog koga mi je jako krivo...  :headbang
Pošto mi je ovo prvo vozilo i prva gusenica koju nameštam, levu sam sjebo gde god sam mogao, dok sam se oko desne, uz naučenih lekcija s levom, dodatno potrudio i ona je po meni ispala zadovoljavajuće.

Nabavio sam dosta ovih Matchbox maketa, krajnje su mi simpatične. Tako da biće još radova na ovu temu, a Jagdpanther će uskoro i u galeriju završenih radova  :super





























ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

guster

Lepo, znajuci od cega si krenuo, odlicno je ispalo.
Naravno, zamerka na gusenice, to nikako ne moze da legne i izgleda kako treba.
Mozda bi samo varenje pomoglo  ;D
Takodje, ja bih mu uradio jaci wash, bolje bi se istakli ionako skromni detalji.
Treba da zagaravis vrh cevi i auspuhe, crni pigment u prahu pa diskretno, a ostatak auspuha rust pigment.
Malo bih isprljao i tockove i gusenice, ispadose cistiji od gornjeg dela.
Neke sajle, kutije za municiju ili cerade u samogradnji obogatile bi scenu, ali to je vec opciono.
Eto, par sitnih zamerki, a sve moze da se popravi naknadno ako smatras da sam u pravu.

Pozdrav,

komoras

Hvala vam na pohvalama i predlozima, bice ovde jos sitnih dorada do kraja  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates