Trumpeter 1/144 YF-23 Black Widow II

Previous topic - Next topic

Sandman

Kao što spomenuh u drugom topiku, ova godina obeležava jubilej - 25 godina od završetka konkursa za ATF (Advance Tactical Fighter) - na kome je biran naslednik lovca F-15.

Na konkursu su se takmičila dva prototipa:

YF-22 (Lockheed/Boeing/General Dynamics) i YF-23 (Northrop/McDonnell Douglas)

Ovaj drugi topik će se baviti Trumpeterovom maketom YF-23 Black Widow II (jedan od dva prototipa je imao ovaj nadimak, drugi je bio Gray Ghost)...





I ovde je za sada sklopljen kokpit, pao je prajmer - crni Mr. Surfacer 1500, a takođe je sačma dodata kao teg u nosni deo...





Sandman

#1
I ovde je pao Gunze metalajzer Dark Iron oko izduvnika, kao i poliranje...


kapetan

Meni je taj dark iron začepio AB, prvo diznu 0,2 a zatim i 0,35. Imaš neki savet, možda veći pritisak ili...?

Sandman

#3
Razredio sam boju Gunze thinnerom, otprilike 50-50, pritisak je bio nešto ispod 1,5 bara.

Dizna je 0,2 na H&S Evolution brašu, jeste malo "štucalo" na momente, ali nije se začepila dizna skroz.

Sandman

#4
I ovde je u proteklom periodu sklopljen trup, zalepljeni vertikalci, ugravirane nedostajuće linije panela...






Sandman

Pao je prajmer (Mr. Finnishing Surfacer 1500) + preshading, a prostor za stajni trap je ofarban u belu boju.




Sandman

I ovaj YF je dobio kamuflažu - istu mešavinu Gunship Grey boje kao i YF-22 - ovde je nijansiranje posvetljenom bojom nešto vidljivije...

Takođe sledi farbanje delova izduvnika pa lakiranje...




Sandman

I na ovoj maketi je došlo do podlivanja i skidanja farbe na par mesta kao i na YF-22, tako da je verovatno do Surfacera 1500 u kombinaciji sa novootvorenom Tamiya trakom  >:(


Sandman

I ovde sam četkicom popravio oštećenja, a zatim naprskao Tamiya Gloss Clear X22.. spreman za dekale!





Sa izduvnika skinute maske, i malo četkicom dorađen sloj metalajzera, i ispolirano...


Sandman

Dekali su legli... na žalost, boja rondela je skroz promašena, mrzelo me je da tražim neke bolje u viškovima, neki dekali imaju štamparske greške (ah, ti Kinezi...), a dat je i manji broj nekih od njih (spoljašnje strane vertikalaca trebaju da budu identične sa oznakama unutrašnjim stranama), no dobro, tako je kako je, završavam ga uskoro i ide u vitrinu!

Poklopac kabine sam isprskao sa Tamiya Smoke sa unutrašnje strane tako da sam napravio tzv. "tinted canopy".






Sandman

Danas odradih wash - mix Raw Umbra i plave slikarske uljane boje..




djos & filip

Svaka cast, farbanje je na nivou 72jke...
Odlican rad

poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......