Messersmith BF 110 E-2 trop AIRFIX 1/72

Previous topic - Next topic

mos

Evo novog projekta Airfix  Messersmith bf 110 e-2 trop.
Sama maketa nije losa za sad samo na jednom mestu , tacnije instrument tabla je veca pa je bilo smirglanja da bi sastavio trup. Neki detalji u odnosu na druge proizvodjace se razlikuju, raspored nekih delova u kokpitu i fllter na desnom motoru.
Trazeci reference po netu nasao sam par fotki ovog aviona gde se , po mom misljenju, jasno vidi na motorima zuta boja. Nekoliko fotografija su u boji a ima i jedna crno-bela  gde se vidi kaotaz  koji je prilicno
svetlije boje, te sam tako i ja ofarbao.

Maketa je farbana cetkicama i novim hambrolovim RLM bojama.
Za razliku od drugih humbrolovih RLM boja koje prilicno lose cetkicama pokrivaju ove Hu 248 i249 pokrivaju odlicno!

Za sad toliko...

Predlozi i kritike dobro dosle!






milan78

#1
Koju zutu si koristio mislim na proizvodjaca?Super ti ide. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

komoras

Dobro ti ide. Velike pohvale za četkarenje  :super
Cenim da je maketa zanimljiva za rad kao i svi novi Airfix alati, ali što napraviše ove krajeve gondola motora da idu preko flapsova...jao majko...  :hahaha
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

mos

Hvala!!!
@milan78 - koristim humbrol 154

milan78

E to pitam jer ovaj sad humbrol je uzas za cetkicu...
Instagram-Peacockscaleworx

nesha


mos

 :think
... ne kapiram zasto ih ne vidis....

nesha

Eve ih! Sad ih vidim. Lep je.  Samo teraj,  pratim

mos

Evo izborio sam se sa dekalima koji su prilicno losi i lose se lepe.
Jedva sam se izborio sa silveringom a onda je usledio hladan tus, u poredjenju sa orginalnim fotografijama i modelima drugih proizvodjaca dekali na trupu su pogresne
velicine i pozicije. Naravno nisam obratio paznju na vreme i drzao sam se sastavnice. Zbog toga su i pojedini stensili na pogresnim mestima , posto sam pratio uputstvo iz kutije nisam obratio paznju da je trup pogresno uradjen.
Danas nadjem na netu fotke starog  Airfixa me110 e koja ima tacnije dekale od ove.

Prvo sam dobio iskrivljeno levo krilo u kutiji onda me bunila farba
u odnosu na fotke i na kraju pogresni dekali.

Bas sam se razocarao u ovu maketu.

Ko bude zeleo da se bavi ovom maketom nek se osloni na druge proizvodjace
po pitanju pozicije slova na trupu a onda i stensila.

Eto toliko...







komoras

Dobro sad, šta je tu je. S tvoje strane rad je odličan!  :super
A što se Airfix novih alata tiče, bukvalno svaka druga kutija koju sam kupio: nešto iskrivljeno, staklići loše odliveni, fale dekali, konture netačne itd...
Ali s obzirom da su te iste makete plaćene 600-1500 dinara, poslužiće svrsi. Sve u svemu, airfix je daleko od ozbiljnosti što se tiče tačnosti i količine detalja.
Ako imaš želju da u budućnosti uradiš maketu ovog aviona, preporučujem Eduard, direktno sa njihovog sajta. Profipack sa gomilom eceraja, maskama i po kojim rezinom te izadje jeftinije sa poštarinom, nego kolko ova Airfix maketa košta u našim radnjama. Ne želim da kažem da naši prodavci deru (svaka njima čast i veliko hvala) već da je Airfix nerealan sa cenama svojih maketa (npr. Nakajima B5N2 'Kate'  - £16.99 !!!). Sve u svemu, Airfix samo za razonodu!  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

mos

Ma znam ali "NOVI ALAT",  :-\ pa zar je toliko tesko danas napaviti valjanu maketu sa svim danasnjim tehnologijama i dostupnim informacijama.

komoras

Quote from: mos on 03-08-2016, 10:46:59
Ma znam ali "NOVI ALAT",  :-\ pa zar je toliko tesko danas napaviti valjanu maketu sa svim danasnjim tehnologijama i dostupnim informacijama.

Marketing je čudo...  :hahaha
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

guster

Da se i ja pridruzim kritikovanju Airfixa, odavno cekam ovakvu temu  >:D.
Sve kod njih mogu da svarim, ali one panele dubine kanjona Kolorada...
Ne znam zasto od dobre osnove na kraju naprave karikaturu.
Verovatno se neke kolege nece sloziti s mojim misljenjem, ali za mene je dobra maketa ona najvernija originalu u 1/1.
Ostale varijante tipa apstraktnih slikarskih radova me ne odusevljavaju previse iako ne zelim da umanjim talenat i zanatsko umece pojedinih maketara.
Prosto, volim da maketa sto vise lici na pravo!

medico

Skoro sam pročitao negde da je navodno James May iz top gear - a apelovao na Britance da kupuju Airfix i spase ga od propasti.  New tool maketa mora da izgleda ali i da se uklapa dobro. ... prosto nema izgovora  !  Ood novog Airxa sam uradio Bedford u 1/48 i uklapanje je bilo odlično. Trenutno radim Zvezdin Pe2 u 1/48 i prosto sam zabezeknut uklapanjem ... Zvezda je redefinisala pojam uklapanje ,  sa 3D modelingom i treba da bude tako   !  odmah sam kupio i Jak3  8)

Dragan

Od kad znam za Airfix, a ima tome 40 godina, bilo je maketa koje su se dobro sklapale, ali ni na jednoj staklarija se nije mogla uklopiti da iole valja.