Mirage IIIc Italeri 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Maketa nije upotpunosti gotova, čekam da mi stigne eduardov PE set  za cockpit, jer je Italeri izgleda dao pogrešnu instrument ploču.
Maketa je odlična što se tiče detalja. Fit nije najbolji,ima širglanja oko uvodnika i izduvnika zraka. Decali su cartograf.
Dodao sam jedino ožičenje stajnog trapa. Ovi NMF rezervoari goriva na ovome avionu koji je bio stacioniran u Djibutiju bi trebali biti isto ofarbani kao i ovi veći , ali meni se svidjela ova kombinacija. trebam još i navigaciona svjetla ofarbati.









milan78

Ovo je odlicno,volim ovaj avion,mada vise u IDF bojama a ova pustinjska mu itekako lezi!! :cheers :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx


zobo

Odlicno!Kao i svaka maketa koja izadje iz tvoje radionice :super :super :super

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#5
 Nisam imao Italerijeve pa sam koristio  Gunze  Mr hobby H72 i Mr Color 39. Otprilike tako i Eduard preporučuje u svojoj sastavnici,
Plava koju preporučuju Eduard i Hobby Boss od Gunzea mi neliči pa sam napravio mix  dekantirajući dva  italijanska spreja RAL5015  Sky Blue i siva RAL 7035.OTPRILIKE 50:50
Mislim da sam i ja malo fulio tu plavu , ali mi je svakako bolja no ona koju Eduard preporučuje.

Eduard preporučuje ovu plavu

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234980553-mirage-iiic-colours-armee-de-lair-djibouti/

matilda

Lep mirge, meni je on posebno drag, a ti si ovo vrhunski uradio.
svaka pohvala, jako lepo i atraktivno

stevan

viper

#7
Naknadno sam ugradio eduardov PE st za cockpit i odlično se uklopio. Promjenio sam i rezervoare i rakete, ali Mladen nisam završio AIM9-B jer je italerio dao oznake za raketu kao za novije varijante, a nemam dobre slike miraga 3c sa AIM-9B.








urke1981

Super je...izgleda dosta realno :super Suptilni weathering mu je bas legao :cheers