Su-33 Kinetic i Su-35 Kitty Hawk 1/48

Previous topic - Next topic

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Uporedo sa Su-33 radim i Su-35 i ipak mi je nekako ovaj kinetikov puno bolji.Veliki nedostatak Kitty Hawkove makete su ove mlaznice koje moraju biti u nekom oborenom položaju kada su ugašeni motori. Izgleda da će uskoro izbaciti maketu sa oborenim mlaznicama.

Navjerovatnije će uskoro i GWH izbaciti Su-35 i Aviation Art Su-33 na kojem će ispraviti ove gređške sa Kineticovog...

Su-35 sam farbao AKanovim akrilnim (Serija 7) direktno na plastiku i i boje su veoma osjetljive i lako skidaju, puno su bolje one serije 6 i 8.

Mislim da su mi ove linije na malznicama i horizontalcima,  koje su karakteristične za Su-35,  mala predebele i prenaglašene, ali ostaviću ovako.

Takoće mislim da  je ova siva na vrtikalcima i nosu pretamna i nju ću vjerovatno posvijetliti.










Зоран 1962

Prelepo uradjeno. Jesi malo više plave dodao ali tvoja odluka. Odlični radovi.

viper

Evo ovaj  Su-35 napokon je  skoro završen. Iskren da budem prije 15-tak dana je već bio na pola puta prema kanti za smeće.
Kao i većina Kitty Hawkovih maketa u nekim  stvarima je fantastičan ,ali onda opet poput Revella neke banalne stvari fule. O tome ću pisti malo više kada ga stavim u galeriju gotovih.
Dobra stvar je  što dobijete svo naoružanje koje  se nalazi u vazduhoplovstvu Rusije,  ali opet   upustva su tako loša da skontate šta na koji nosač  naouružanja ide.

Nedavno sam uzeo GWH Su-35 i zaista se isplati u odnosu na ovaj KItty Hawkov...




milan78

Sh*tty Hawk?Deluje jako dobar.Zar nije i lepsi osecaj kad uradis losiju maketu odlicno nego neke "samosklapajuce" sa slicnim rezultatom?U svakom slucaju polica bogatija za jedan reprezentativni primerak lepog aviona.
Instagram-Peacockscaleworx

viper

#20
 Ipak ovo nije jeftina maketa i za toliko novaca trebalo bi da daju puno više.Ova maketa ima dosta nedostataka.Isto tako i Kineticov Su-33 ima par ozbiljnih nedostataka, skuplja je par funti , ali je neuporedivo bolja pd ove Kitty Hawkove

®Evolutionary

Čestitke za obe makete!  :bravo Veliki posao si uradio i to odlično!

Kineticov Su-33 mi je još u kutiji i planiram da ga napravim sa sklopljenim krilima, a vrebam i jedan GWH Su-35s... Vrebam i KH Su-34... ::) Suhoji su mi slaba tačka, a vidim i tebi su...
Da nisi mozda uspeo da uhvatiš jednu od GWH kutija sa dva poklopca kabine, zatamnjenim i potpuno prozirnim?

Trebalo bi negde da detaljno da opišeš tehniku farbanja "golih panela" oko motora. Odlično izgledaju, posebno na 35-ci.

Sve najbolje!
Pozdrav od Šekija
--------------------

viper

#22
Hvala.

Da, uspio sam nabaviti taj iz te prve serije i dobro mi je došao jer mi je vjetrobran , na su-33 napukao  , a nedavno sam otkrio da i poklopac cockpita na ovom su-33 je manji nego što bi trebao biti. Imam namjeru da zamjenim i vjetrobran i poklopac. Činimi se da je moguće odraditi bez nekog velikog rezanja. Dobra stvar je što je kod su-33 vjetrobran zatamnjen , a poklopac providan. Kod Su-35 je obrnuto.
Inače ovaj poklopac kod SU-33 je veoma osjetlljiv na lom, kao uostalom i većina kineskih providnih dijelova.

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/300334-aviation-art-su-33-148/&page=14


Što se tiče farbanja ovog dijela oko motora, moram priznati da je to najteži dio i da sam to na svakoj maketi radio po 5-6 sati.

Dosta maskiranja, nekoliko vrsta alclada, onda metalnih boja Gunze Mr.Hobby dosta drybrushinga. Ove nijanse plavih , žutih , ljubičastih , zelenih sam postigao pomoću providnih Mr Hobby boja. Koristio sam i grafit da se istaknu pojedini dijelovi na mlaznicama.

Ovdje je jedan dobar link , kako je to urađeno na su-35 GWH. Interesantno je kako posebno farba velike dijelove makete pa ih onda spaja...

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/303533-gwh-148-su-35sk-flanker-e-plaaf-6th-brigade/&page=6