1/72 Hasegawa F-14A Tomcat VF-33 Starfighters

Previous topic - Next topic

Tomcat

A sada... Ono sto najvise volim, F-14 I jos Hasegawin. Ovaj put sam tokom rada na F-14 odstupio od redosleda rada iz sastavnice, I primenio neke savete sa stranih foruma I mogu reci da je sastavljanje uz te savete bilo dosta jednostavnije posto je ovo, kao sto je vec poznato, komplikovana maketa sa ne bas sjajnim uklapanjem pri cemu se vec uveliko vidi da su kalupi stari blizu 30 godina I istroseni pa su paneli mestimično potpuno izgubljeni  tako da sam ih morao ponovo urezivati. Oznake su iz kutije, meni veoma drage I lepe, za CAG avion jedinice VF-33 Starfighters iz atlantske flote tokom 1982 godine, neposredno po tranziciji sa F-4 na F-14. Sama jedinica VF-33, posto nije bila TARPS, nije prezivela veliku secu koju je u mornarici SAD izvrsila Klintonova administracija tako da je rasformirana 1993. godine.  Farbano Mr. Hobby akrilima, I po prvi put sam koristio Vallejo satin lak I prilicno sam zadovoljan kako se pokazao. Toliko ovaj put od mene...

Pravi AB201



Maketa



















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Lijepo izgleda a i oznake su odlicne.....

FLY BY WIRE

Jedna od zapadnih ptica koju mnogo volim ...Jako dobar rad ..uzivao sam gledajuci slike ;)

Vladimir

Ф89 НС

komoras

Zanimljive oznake, nisam imao prilike da ih vidim ranije. Veoma lepo odradjeno!  :cheers :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zolle

Standardno odlican   :super :super :super bez obzira na totalno odsustvo talenta za fotografiju  :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !


milan78

Instagram-Peacockscaleworx


Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

barbarossa

Svaka čast majstore, zna se ko je ovde stručnjak za tomcate :) nikad dosad nisam video ovu šemu. Majstorski odrađeno :mjetal

Tomcat

Hvala svima  :) P.S. Moram priznati da sam malo iznenadjen da su ove oznake nepoznate ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Odlican Tomcat.
Hasegawina maketa i pored pomenutih manjkavosti stvarno izgleda fantasticno kad se ulozi malo(vise) truda.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......