Tri makete u 1/72

Previous topic - Next topic

relja

Pozdrav.
Ove tri makete sam nedavno završto (pa, skoro pa završio, ostalo je par sitnica...)
Revell Bf-109G-10, Revell Hawker Fury i Hariken Mk II, pretpostavljam Heller, kupljen pre par godina u Đušinoj.




109.
Hvala M@rio za poklopac kabine!
Par sitnih delova će biti obojen ovih dana, kada stignem. Staviću i dodatni rezervoar, i verovatno će ići u neku boju metala... videću.










Fury je zapravo samo vežba, ovo mi je prvi dvokrilac (ne računajući one KP-ove Š-ove koje sam pokušavao da sklopim kao klinac), da steknem neko iskustvo sa krilima i zategama pre neko što započnem Airfix-ov Fury u 1/48. Jedna donja rondela je oštećena, pa popravljana.

Zatege od najlona, trebalo je da koristim tanji...











Hariken kupljen u Đušinoj za male pare, bez kompletnog i odgovarajućeg stajnog trapa, propeler dobijen sa strane (izvinjavam se, ne mogu da se setim od koga).

Stajni trap je budževina raznih delova od nekih drugih maketa Harikena (imam i te slike, galerija za sebe).
Po YUVAM-u ne bi trebao da ima topove i žute pruge, ali meni se ovako sviđa. Postoje profili ovog avona u pustinjskoj kamuflaži, ali avioni u pustonjskoj kamuflaži, po pravilu, nisu imali "Sky" prugu na trupu.
Jedan far na krilu dodat, original maketa ga nema.

MutaYu, hvala još jednom za dimenzije nogu stajnog trapa i još jednom, javno  :D , izvinjavam se za dekale.
Došlo je do nesporazuma, a ja sam na kraju morao da budžom dekale za donju stranu krila: jedna RAFova, pa preko još jedna sa širim belim diskom i odesčenim spoljnim ivicama, pa onda preko ruske petokrake na kojima sam flomasterom farbao beli rub... šou.
Ostali dekali su "Mića".









"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

zobo

Veoma lepo i pedantno :cheers

mos

Lepa kolekcija, ja bi samo ,kod aviona kao sto je Fury, odvojio delove koji su od platna od metalnih, npr za platnene Hu-56 a za metalne kao sto si sad ofarbao. Ostalo je odlicno.  :cheers

relja

Quote from: mos on 15-08-2016, 12:03:43
Lepa kolekcija, ja bi samo ,kod aviona kao sto je Fury, odvojio delove koji su od platna od metalnih, npr za platnene Hu-56 a za metalne kao sto si sad ofarbao. Ostalo je odlicno.  :cheers

:naughty
"Platno" je farbano sa Model mater 1781 Aluminium, a "metal" je Revell Silver 90... i još je "metalni" deo pređen gloss lakom, a platno satenom...
Nije mi bila namera da ispadne ovako, ali eto...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

mos

Uhhh prevarila fotka !!! OK :)

mutayu

Super. Hvala tebi na prilici da pogledamo tri lepe makete!

relja

Hvala svima

Quote from: mos on 15-08-2016, 15:01:28
Uhhh prevarila fotka !!! OK :)

Ma i uživo se jedva primećuje   :zvizduc



Evo kako su za Harikena krpljene oznake od svega i svačega iz šteka (da Mutayu zna da se nije samo on namučio zbog moje nepažnje):



















I kao je budžen stajni trap - dimenzije koje mi je dao Mutayu su mi veoma pomogle. 
Nisu baš svi ovi delovi na kraju završili na maketi, bilo je još kombinovanja...



"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

komoras

Stara škola, odlično si se snašao za rondele :cheers
109-ka mi se najviše dopala  :super 
Usput, iz kog seta dekala su oznake?
Kojim bojama farbaš?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

relja

Hvala.
Dekali su:
Me-109 728 LH (silvering ubiven bojama i tankom četkicom)
Fury Mk I: Roundels 730 LH - rondele na tri primerka Mk I su bile nešto veće nego na kasnijim Mk II, bar sudeći po raspoloživim fotografijama.
Hariken: Mića set za NOVJ Harikene IIc i IV (osim donjih površina krila, naravno)

Boje
za 109-ku su Humbrol: airbrushom dole Light Blue 47, gore Medium Grey 145, i četkicom Dark Brown 98, saten lak preko svega, zašiljena 0,5 mina 2B za naglašavanje linija između panela, na sloju mat laka.
Fury: Revell 90 metal, MM 1781 za platno, gloss lak za metal
Hariken: Humbrol 106, 116 gore i 165 dole, 90 za spiner i prugu na trupu, dakle neki standard, saten lak preko svega.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

Bas lepi radovi
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Vlada klima

     Svaka čast !!!