ExYU Models 1/72 Pinzgauer 710M

Previous topic - Next topic

Profa

And now for something completely different - njegovo veličanstvo Pinc :super

Onomad sam predstavio maketu http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,18709.msg162125.html, a pre neki dan sam se konačno nameračio i da je uradim...

Prvo sam obojio unutrašnjost - boje su razne Vallejo, sem zelene, koja je Humbrol 78:


Od tanke folije sam isekao plastične "prozore"...


...a potom je montirana unutrašnjost u karoseriju, pa šasija odole. Ovo je dobrano zaliveno super-lepkom, a potom i popravljeno ruskim gitom:


Obojio sam platno svetlijom nijansom (odokativna mešavina Vallejo 102 i 155), dovršio svetlo zelenu, MM metalizer aluminijumom obojio auspuh i svetla, i sad čekam da se osuši da ga prelakiram...
Bogu fala što sam Lala! :)


Profa

Lakiran, odrađen wash uljanim bojama:


Mat lak, pa staklići i točkići:


Pokačio sam i obojio sitne detalje, prešao prednje farove Humbrol Clearfixom da napravim stakla...


...i, gotof:


Slike gotovog u galeriji valjda uskoro... :caooo
Bogu fala što sam Lala! :)

Starac sa planine

U moje vreme kad sam bio u JNA, tj. JLjA (Jugoslovanska Ljudska Armada), tamo negde 85-86, imali smo ih gomilu u kasarni, ali su cerade bile sive boje.
Negde mi se zaturile slike, a imao sam celu seriju u voznom parku, svašta se tamo moglo videti  :)
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Profa

Cerade su bile od sive (izbledele svetlo-zelene) do izbledele olive drab... ja odabrao ovu drugu :)
Bogu fala što sam Lala! :)

dragan_mig31

Odlican je :) jel ovo moguce da se nabavi?

Profa

Nemam pojma, probaj da ga kontaktiraš preko fejsa...
Bogu fala što sam Lala! :)