Spitfire Ia & IXc, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Vlada klima

              Pozdrav svima, ponovo ja.
      Evo još malo mojih starih početničkih radova radi upoznavanja. Sve je radjeno četkicom, nema vederinga a fotke su starije a ima i malo prašine.

       
             

             

             

             

             
             
              A ovo je belge green isto loša fotka
             

             Evo ga i drugi


             

             

             

             

             

             

             
        Izvinjavam se i zbog pojedinih loših fotki, nisam baš najbolji u tome, Pozdrav svima    :zvizduc

Warhawk

Vrlo uredno i ujednačeni potezi. Svaka čast.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jovac


relja

Za medalju  :super

Za Mk. IX, koju kombinaciju boja si koristio, da li je Azure Blue mešana?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Vlada klima

        Sve boje su Humbrol i ništa nije mešano.
        Gore 29 i 84, dole 157. Lakovi takođe Humbrol
        akrilni Clear gloss a na kraju, njihov uljani mat.
        Moguće da ima razlike u nijansi zbog debljine
        boje (više slojeva četka)

        Hvala i pozdrav   



relja

Hvala. Pitam zato što ovih dana treba da farbam istu tu šemu, a Azure blue na ovim fotografijama čak deluje i nekako svetlije....
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

@relja u tu humbrolku azur blue zamesaj malo bele previse je tamna.A o azure blue vode se polemike nasiroko.Sorry za off topic.
Instagram-Peacockscaleworx

relja

Hvala Milane, google-ao sam na tu temu.

Ta boja kao da svaki put ispadne malo drugačije, tako nekako mi se čini i na ovoj maketi...

Ali je sve u svemu kombinacija boja na ovom Spitu izgleda dosta realno.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

SPITFIRE....mora da je dobar  :)

salu na stranu lepi radovi, pogotovo cetkarenje.....
Ako ce mo da zakeramo ubuduce mada mislim da vec primenjujes, tockovi bilo koja samo ne zift crna i bolje da budu matirani.
Sve ostalo na mestu, ali kao sto rece vec si prevazisao ovaj nivo, pa je tu sada u opticaju vec uveliko ostarivanje...itd...

PS  ti si jedan od retkih maketara koji jos stavlja cikice u avione.....lep detalj  :cheers

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mos

Odlicni komadi i jos bolja cetka!  D:)