10-я юбилейная выставка-конкурс стендового моделизма , Ступино-Русија

Previous topic - Next topic

divvac

Драге и поштоване колеге!
Имам ту прилику и част да вам пренесем део Москве и Русије који смо ми - Панонци доживели на јубиларном десетом макетарском такмичењу макетарског клуба ''Патриот'' из Ступина.
Пре слика пар речи о ''Панону'' и ''Патриоту'' .... наиме познанство путем ФБ  постоји већ 3 године,али никаква реализација се није десила , док се ове године нисмо и уживо упознали у Мошону и рекли ''ма,нек иде живот идемо у Русију'' !
Још кад смо сазнали да град Панчево и град Ступино су градови побратими ... па и то да до нашег одласка ни један српски клуб није тамо учествовао ... заиста смо се осетили почаствовано !



(пред пријем градоначелника Ступина Павела Челпана)


Кашира... место докле су њемци догурали и стали...




Ступино дању и ноћу



Обилазак центра Москве, Црвени Трг, Алекасндорвски парк , Кремљ , Храм Василија Блаженог...










(мало и одмора након куповине у моделшопу )

Панорама Бородинске битке, Спомен-музеј Великог Отаџбинског Рата



















Централни музеј оружаних снага , Централни музеј авијације у Моњину








































Спомен-музеј Космонаутике , ВДНХ

























На јубиларном Х такмичењу у макетарству у граду Ступино-Подмосковље , чланови ''Панона'' су остварили следеће резултате :
Никола Миленовић - Прво место, кадети ,цивилна возила
Ђорђе Латовљевић - Специјална катергорија , самодел
Стефан Панајотовић - Треће место , сениори , војна возила-гусеничари(1/35)
Никола Дивац - Треће место , сениори , фигуре-историјске личности

Поред освојених медаља  имали смо прилике да видимо радове и да се упознамо са колегама макетарима из бивших Совјетских република (Белорусија,Молдавија, Украјина,Руска Федерација) .

Учествовањем на презентацији клубова учесника такмичења, као и на округлом столу макетара-учесника , ''Панонци'' су представили свој клуб , разменили искуства и договарали се о будућој сарадњи .











moja Prva turska





doktor

Spletom okolnosti, tek sada videh divne fotografije sa vašeg putovanja. Zaista ste imali jedinstven doživljaj i hvala vam svima jer ste, uveren sam, dostojno predstavljali naše maketare i maketarstvo

Nu što, rebjata, blagodarju vam

doktor

Addendum:  posebno sam impresioniran kvalitetom kamuflažnih boja (ili zaštitnih boja, kako vam drago) na oklopnim vozilima, koje izgledaju kao da su juče nanete (1) i odsustvom ikakvih grafita po vozilima (2), a što na moju veliku žalost, da ne kažem zgroženost, nije bio slučaj sa tenkovima i eksponatima u spoljnoj postavi (tj postavi na otvorenom) u Vojnom muzeju u Beogradu, pre nekoliko godina, kada su tenkovi bili 'nemilosrdno' unakaženi kojekakvim bojama nanetim sprejevima...