Me 163 Academy & Bf 109F-2 Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Vlada klima

               Pozdrav svima.  :caooo   Evo malo svežijih radova, sa početka ove godine. E ovde je već radio "airbrush".

        Kometica :

               



         

           

                         

       

           Slike vidim stoje u cik-cak, neće da se poravnjaju a i ponovo nisu neke.

           Meser :

           

           

           

              

           

           

           
           
           
            Sve najbolje

               :cheers     :headbang  :pilot

Warhawk

Svidja mi se ta "prljavo" bela na 109-ki, jer ne šljašti.
Da li si koristio klot belu preko tamne podloge ili drugo nešto?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Lepi radovi......
109ka je bas uspela sa zimskom kamuflazom

poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

AcaDinic


Vlada klima

   Prvo Vallejo beli prajmer pa prišejding, zatim Vallejo model color-off white. A bilo je na kraju i prljanja pastelama. Hvala pozdrav Warhawku, Djoši koji je i pomogao pa i ostalima




Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac


zobo


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Vlada klima

         Hvala društvo, voleo bih kad kad i neki savet a i kritiku.

                            POZDRAV

Profa

hmmm, lepi su, ali... ;)
Nej' se ljutiš, ali imam par zamerki na Kometa (naravno :)) - pre svega kukača je pogrešna i na pogrešnom mestu, ležanje prednjeg poklopca kabine, razgraničenje gornje i donje kamuflaže nije trebalo da bude oštro, nego meki prelaz, mogao si eventualno malo da mu istakneš panele (ovo je već umjetnički dojam ;) ), pobeže ti boja sa felni na gume...
109ka mi je malo previše čista i bela za uslove eksploatacije, nekako mi je "jednodimenzionalna"...

Naravno, ukupno pozitivan utisak :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Vlada klima

    Konačno zamerke i hvala Profi.
 
              Voleo bi da dam obrazloženje za bar neke stvari. Prvo fotke su loše, na polici oba izgledaju drugačije i puno bolje.

         Pogrešan kukasti (beli) je moj umetnički dojam, volim da eksperimentišem a za mesto, tako sam našao, dal na netu ne sećam se više.
         Za kamuflažu se slažem moglo je bolje u svakom pogledu a panele nisam istakao računam trenažni pa kao noviji.
         Boja nije pobegla nego je to crni voš- ne izgleda baš najbolje.

         109ka verujte uopšte nije tolko čista, valjda je belja od blica a da je moglo sve puno bolje znam. Kad naučim biće valjda.
                 
                   Još jednom pozdrav i od srca hvala  :cheers
               

djos & filip

Malko o 109 F

Kao prvo za tvoj prvi pokusaj winter camouflage 10
za weathering (prljanje) ja bi pojacao prljanje izduva, kao i malo vise "blata" u zoni repa kao i ispod kabine.
Gledajuci originalne fotografije, mislim da je nemoguce odrediti nivo prljanja i da treba sve uzeti sa rezervom i ostaviti umetnicku slobodu, jer verovatno sve zavisi od vremena koje je proslo od nanosenja belog wash-a.
Na ovih par slika avion izgleda stvarno relativno cisto.
Profin komentar sasvim na mestu, i ja bi to vise prljao ali mislim da i ovako kako si ti odradio ima i te kako smisla.









Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Vlada klima

      ;)  Slazem se i hvala na savetima
       
                 :super