Aero L-39 Albatros RV Ceske Eduard 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Cao drugari, zavrsih drugu maketu u ovoj godini (veoma pohvalan rezultat  :( )

U pitanju je Eduardov L-39 u pravoj razmeri  :zvizduc

Kutija je profi pak, ide sa ecerajem, bogatijim dekalima i maskama za farbanje. Sve u svemu solidna maketa za rad, da budem iskren nema potrebe za profi pakovanjem zato sto je i bez tog eceraja veoma lepa maketa sa detaljnim kokpitom i finim detaljima generalno. Jedino aj za sta bi mozda trebao eceraj jeste za sedista ali malo samogradnje to nadomesti.

Elem dugo sam oklevao da zavrsim maketu jer sam jurio sirijske dekale ali kao sto se vidi neuspesno, tako da eto odlucio sam se za Ceha. Naravno ima lepsih i egzoticnijih varijanta ali falilo mi je malo sivila  :) Naravno ovo nije poslednji L-39 koji cu raditi jer sam stvarno uzivao u radu na ovoj maketi uz par njenih mana (konkretno spoj trup krila). I kao sto se vidi na fotkama, jedna pito cev je stradala ali je vracena na mesto.

Da ne tupim, boje su Humbrol i Revel, nije bas kreda mat kao sto na slikama izgleda. Ja sam rezultatom zadovoljan ali dekali su skola koju ja jos nisam polozio, tj ne borim se dobro jos uvek sa losim dekalima, naime problem je u tome sto se ovi dekali savijaju po ivicama, na slikama se i ne vidi ali uzivo da kad se zagleda i ima na par mesta malo silveringa. Tu skolu se nadam da cu poloziti sledeci put  :)

Evo i fotki  :)












Gojko91



tenk

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

milan78

Odlicna maketa meni jednog dragog aviona.Svako sta voli mada ja Ceskog ne bih radio.A sto se tice uklapanja da vidis Kpovog sto se sklapa.Ponavljam 10 +.
Instagram-Peacockscaleworx


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Nemsy_29

Hvala vam, bice i drugih al polako, sirijac mi nece nikako promaci  :D

flanker

Mali, ali j...itačan!!
Šteta za Sirijca i meni su sada oni najatraktivniji.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Adrijano1776

Lijepo uradjeno,svaka čast :super
Posto sam i sam radio taj isti slazem se da je prava bombona za radit(osim par Eduardovih gresaka),za razliku od KP-a koji je zavrsio u zidu :hahaha

medico

lep avion, dobra maketa i odlična izvedba  :violin

komoras

Predobar rad! A izbor oznaka je za svaku pohvalu  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

boom.boom

ODLICAN :bravo! Cak i pored te dosadne sive seme, SVAKA CAST!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


matilda

Jaaaako lep avion.
Stvarno si ovo majstorski i uradio i ofarbao.
Bas mu lezi ova siva.
Ja omam istu maketu, ceka da se smilujem...

Stevan