Academy P-51B Hell-Er Bust 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Svima dobroj poznata Academy maketa u 1/72 koja se sklapa skoro bez ikakvih problema, izuzev malo muke sa prozirnim delovima. Koristio sam Mr Hobby akrilne boje i Eagle Strike dekale ''Blue Nose Birds of Bodney''. Avion koji sam radio predstavlja letelicu iz sastava 486 F.S/352 F.G. na kojoj je leteo porucnik Edvin Heler, koji je tokom rata oborio 5,5 Me-109 i 1 FW-190, a takodje je, prema podacima koje sam nasao, zasluzan za unistenje veceg broja nemackih vozova kao i jedne podmornice i Ju-52 na zemlji. Leteci na ovom konkretnom avionu Heller je ucestvovao u pracenjima bombardera tokom ''shuttle'' misija do SSSR i nazad i u jednoj od takvih misija ovaj P51B je ostecen u borbi sa nemackim lovcima i prinudno sleteo na sovjetsku teritoriju gde je opravljen ali nije stigao nazad u Englesku posto je u povratku, ako me moj zardjali engleski ne vara, zadrzan u Tunisu dok je pilot Heler stigao u Englesku gde je ''zaduzio'' P-51D. Isti pilot je ucestvovao i korejskom ratu gde je oborio 3 MiG-15 a potom bio i sam oboren i zarobljen. Kao pilot na F-100 leteo je i tokom Kubanske krize da bi se ubrzo penzionisao u cinu pukovnika. Na zalost, sliku pravog P-51B sa ovim oznakama nisam pronasao... Generalno sam zadovoljan uradjenim ali uvek moze bolje













Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Odlican. Retko u zadnje vreme vidjam plavonose mustange, bas dobro izgleda,
Steta sto su slike lose pa se ne vidi dobro maketa, izgleda da si bas odradio panele.
Sve u svemu po meni veoma lep rad.
Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Pedja

Malo mi smeta sjaj makete naročito elise, ostalo, bez zamerki, farbanje paneli... odlično.

barbarossa

Lepa maketa, vrlo lep i pedantan rad, vrlo zanimčjiva šema bojenja, sviđa mi se ta plava kako mu izgleda, koja je to tačno boja?

Tomcat

Plava je odokativna mesavina Mr Hobby plavih koje imam, mislim da su H25 i H45, nisam sad siguran. Posto je u samom uputstvu za farbanje koje sam dobio uz dekale naznaceno da ne postoji jasna informacija koja plava je u.pitanju, dao sam sebi slobodu i ofarbao u ovu nijansu
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx


mos


zolle

"Blue nose bastard" je odlicno ispao  :super Interesuju me ove bele trake na krilima i horizontalcima, farbanje ili su dekali u pitanju ? Svidja mi se ova panelizacija koja probija kroz njih  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Quote from: zolle on 27-09-2016, 22:42:49
"Blue nose bastard" je odlicno ispao  :super Interesuju me ove bele trake na krilima i horizontalcima, farbanje ili su dekali u pitanju ? Svidja mi se ova panelizacija koja probija kroz njih  :super

Bele trake su farbane :-)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Volim ovu maketu i tvoja je lepo ispala. Jedini mislim da je plava treba biti tamnija.

Tomcat

#12
Quote from: JŽ on 28-09-2016, 08:38:47
Volim ovu maketu i tvoja je lepo ispala. Jedini mislim da je plava treba biti tamnija.

Moguce da je trebala biti tamnija, ali, u nedostatku fotografija, sledio sam uputstvo u kom se navodi da je ovaj avion imao svetlo plavi nos dok su oni "aluminijum" bili tamno plavi
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic

Iskreno odličan rad. Pedantno i ništa preterano.
Što se tiče boja, fotografije umeju da prevare.
U pitanju su nijanse o kojima može da pričamo jedino ako se maketa vidi uživo, stoji na stolu pod dnevnom svetošću, ostalo je stvar trenutnog utiska.
Bravo još jednom.

Janjic

Quote from: AcaDinic on 28-09-2016, 15:15:59Što se tiče boja, fotografije umeju da prevare.
U pitanju su nijanse o kojima može da pričamo jedino ako se maketa vidi uživo, stoji na stolu pod dnevnom svetošću, ostalo je stvar trenutnog utiska.

Apsolutno :cheers
凸(¬‿¬)凸