Academy Spitfire Mk XIV C 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Vise nego poznata maketa, ocrnjena vec dovoljno puta pa se necu pridruziti kritikama, jednostavno u trenutku kad sam nabavljao istu nije bilo pri ruci bolje 14tice....a spitfajer je pa mora da se uradi kad sam slab na taj tip aviona :). Na kraju izgleda kao spitfajer, naravno tretiran malko steroidima. Kad se stavi pored XVI, i XIX...i ne izgleda tako strasno omasen.
Sema farbanja je definitivno omasena na sastavnici ali nek ide zivot, nisam video nigde sliku pravog aviona koja prikazuje raspored kamuflaze na desnom krilu, pa cisto radi raznolikosti ostavio sam kao u sastavnici...da se malo razlikuje od svih ostalih. Da ne tupim vise, kabina malo doterana, pojasevi eceraj, sve ostalo iz kutije (ukljucujuci i oznake koje su vise transparentne nego sto bi trebalo, pogotovo na repu.  Boje Hataka, lak gunze, fotoaparat ocajan pa boje i nisu najbolje prikazane....

Kritike kao i uvek dobrodosle, nadam se da ce vam se svideti model, meni je na kraju izgled ok.
Veliki pozdrav...i slike:

             







Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Lep je, ja imam u steku Fujimijev XIV a koliko vidim uskoro cei Sword izbaciti ovu verziju
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Odlicno izgleda.Dopada mi se chipping u korenu krila :)

Vlada klima

              Odličan. Video uživo pre weathering-a i onda je bio super.
        Samo još čikica pa da poleti  :pilot