Polikarpov I-180 A Model 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Posle mnogo godina stajanja u tursiji, najzad priveden kraju.

A Model Polikarpov I-180, veoma lep (bar meni) derivat I-16tice. Sama maketa blagi uzas sto se tice plastike i potrebnog rdada ali na kraju ja sam prezadovoljan. Bez obzira na sve kad zelite nesto posebno...A Model je ipak najcesce krajnji izbor.

Sto se tice kratke istorije ovog aviona, vec sam pisao u radovima u toku, jednostavno avion kojem se nije posrecilo da udje u serijsku proizvodnju kao ni njegovim pilotima koji su uglavnom zavrsavali u olupinama ove ptice. Najpoznatiji od njih je Valerij Ckalov, dvostruki heroj Sovjetskog Saveza.

Od radova na maketi, sem neogranicene kolicine gitovanja, smirglanja pa opet ispocetka, uradjeni su paneli, na zalost preduboki, kabina sa pojasevima (ne vidi se na slikama), boje...vise se ne secam, lak polu sjajni gunze sprej.....i to je to.
Jedva sam uslikao maketu sa slikama u prihvatljivoj crvenoj boji, jer kako god podesavao white balance...nikako da dobijem original, pre shading se i ne vidi...ali nije ni u prirodi mnogo jak, ipak se radi o prototipu koji je pao veoma brzo.

Nadam se da ce vam se svideti, komentari i kritike uvek doborodosle.
Veliki pozdrav

           

I na kraju slika po kojoj navise pamte ovaj avion:

       




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

Super mi deluje u toj "prototip-crvenoj"
Prljanja mu više i ne treba IMHO.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos


Janjic

Fina maketa  :)
Kad čitaš tekst ohladiš se, ali kad vidiš gotov proizvod poželiš ga na svojim policama  :)
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Maketa prelepo izgleda. Mnodo lepše nego na slikama. Super rad i redak model.  :cheers :cheers :cheers

Jeste da je to još uvek bio rani period aviacije i da se štošta nije ni znalo, ni razumelo oko aerodinamike i konstruisanja koliko toliko sigurnog aviona ali Polikarpovovi lovci (i MiG-3, koji vuče korene od njega) več na prvi pogled ukazuju da nešto ne valja i da avion neče biti stabilan.

A maketa je bez primedbi i za pohvalu.

Josip