Ju-388J & Ju-388K 1/72 special hobby

Previous topic - Next topic

barbarossa

Junkers Ju-388 naslednik veoma uspesnog bombardera, kasnije i nocnog lovca Ju-88, verzije koje nisu dozivele da se aktivno bore u WW2, bilo je po nekoliko prototipa od verzija K/L i J od kojih su K/L verzije bombardera i fotoizvidjaca dok je J verzija bila nocni lovac.

Special Hobby, mozda danas smatrani respektabilnom firmom ali ovo su njihovi rani radovi. Ko ne izgubi volju za maketarstvom pri izradi ove makete moze da prica.
Vakuum kabine, rezin za dopunu detalja koji fale, makete su na nivou kore drveta od koje zelite da napravite nesto sto lici na avion. Ali kad se hoce sve se moze, uz visemesecni trud korak po korak ova dva Junkersa pocinju da dobijaju pravu formu. Daleko od takmicarskih modela ali izvukao sam sta se izvuci moglo. Slike govore same za sebe


















Tomcat

A, najzad si ih postavio. Ne znam kakve su za rad ali stvarno izgledaju impresivno, trud se definitivno isplatio! ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Lanmi

#3
Auh, Joco oduvao si ih. Iako gledam preko telefona vrlo sam impresioniran. Sve mi se svidja: tematika, farbanje, fotografije Bas ti idu ovi dvomotorci. Jedva cekam da pogledam na velikom ekranu. Trebao si goxiju da maznes onog ionako skuplja prasinu :)
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Warhawk

Quote from: barbarossa on 23-10-2016, 20:01:29
Daleko od takmicarskih modela ali izvukao sam sta se izvuci moglo.

Ne mora svaka takmičarska da bude, mada smatram da ovo nije baš toliko daleko.
Oba odlično izvedena, pravo osveženje u predvidljivom moru "dvajeskečeva" i "mesera"
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos


drakii

Nije loše za po četnika,obzirom da su bazne makete vrrrlo zgrubljene, rani kratkotrčci (SHORT RUN),ali ipak dobra polazna osnova, ako neka firma uskoro ne izbaci novi alat za 388-icu, nosim se mišlju da izmečam malo Hasegawske Ju 188 i MPM krš, nekada davno, ima tome oko 30 god. uzeh Italaerei Ju 188 i počeh da ga preobražavam u 388, ali nije to to, pa manuh, čeka neko bolje vreme, a ti nisi sačekao, avaj, veselička, zgotovi ih uz moje terminalno ometanje, ali kako smo se nadali dobro smo se udali, fešta za gledanje, doduše si zaturio vinklmetar, ali to i nije tako uočljivo, kako je uočljiv konačan rezultat, bravo, bar dva puta, pa dva ih je komada, uradi i onaj Hasegawa Ju 188 da otrojčiš scenu, veoma dopada, pozdrav majstore

Janjic

凸(¬‿¬)凸

cherny


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

miroljubmarjanovic


djos & filip

Imam obe makete i jedna je zapoceta....pitanje da li ce biti zavrsena.
Znam pocetni materijal, tako da ovo sto vidim je naucna fantastika. Svaka ti cast na majstorstvu. Prelepe makete.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

aircobra

Zavidim ti na 388,jos 2 kom...aaaaa!Oduvek sam zeleo da ih imam ali skupo bre...Odlico odradjeno!