Sd. Kfz. 222 - ICM 1/72

Previous topic - Next topic

Messerschmitt

Поздрав другари,

У питању је добро позната макета, уклапање је одлично, одливци су чисти и са финим детаљема, препоручујем свима. Што се самих радова тиче углавном су завршени груби радови, пар детаља сам одрадио сам, остало је још ситно дотеривање па прелазим на фарбарске радове.













:caooo

ypow

Strava izgleda, kvakice od zice, zice na resetki itd....jel si dodao odozgo one sipke na pe resetku?
Oce biti panzergray ili desert?

Messerschmitt

Хвала  ;)
Нисам још додао те жице али планирам јер представљају леп детаљ. Те жице иначе представљају рам који служи као потпора за цираду изнад дела куполе који није прекривен овим решеткама. Што се тиче шеме фарбања, планирам ову шему, panzergray основа са dunkelgelb шаром, Русија `42:



:caooo

ypow

Ubij samo sinkmark-ove sa strane pre farbanje, vidim da si ih popunio napred,
pa sto da ne uklonis i ove sa strane. Ja sam moj 222 model radio prateci ratomodeling
lika(siguran sam da si video), isto tamno sivi ali sam ga upropastio preteranim washom
i prljanjem, na kraju sipao maltene crn...

ypow

Sad videh da ne radis sivu verziju, vec kamuflazu, sori.

Messerschmitt

#5
Popunicu i to, naravno, nego imam prastari Italerijev git pa cekam da nabavim neki bolji jer ovaj otpada iz nekog razloga.
Taj na Rato modelingu je perverzija. Sada videh i tvoj, steta za farbnje, bas si mu uradio lepe detalje.
Generalno, u ovoj razmeri veoma cesto se desava da makete izgledaju pretamno, ja praktikujem da malo posvetljujem boje.