Il2-3m Sturmovik TOKO 1/72

Previous topic - Next topic

Ćomi


Koliko sam ja nasao na slikama ima samo ove dve boje... ali nije iskljuceno jer svi sturmovici nakon 42-43 farbani u trobojne sheme...
je radis onaj novi italeri (acurate miniatures)
pozz
[/quote]

Da Italerijev...Pa pitam zato sto mi se po mojoj sastavnici sema sa belim repom najvise svidela a na njoj imam tri boje,a nisam,jos uvek,uspeo da iscackam sliku nekog tako uradjenog...Da da,tamo kazu da je to iz 44-45
Evo linka do par uradjenih Il ova

http://vvs.hobbyvista.com/ModelGallery/ily_il2_48.php
http://vvs.hobbyvista.com/ModelGallery/ily_il2_72.php

poz
No signature.

Kerber

Poceli su sa trobojnim shemama od '44...ali, nisu bili svi Ilovi tako farbani...

Mozda vam ovo pomogne, ima ovde 5 brosura, nije mnogo u MB, a profili su odlicni. Prati se razvoj kamuflaze IL-2, od jednoseda, do Strelkoi-a.

http://www.sendspace.com/file/obj3do

Pozz
Bane

Ćomi

Quote from: airsuba on 31-08-2007, 13:07:30
pravilo je uvek bilo da ima TRI boje i to zelenu, oker (recimo ko britasnski light earth) i tamno siva - sve to u dve razlicite sheme od kojih je jedna imala trecu boju (tamno sivu) samo na krilima dok je trup bio dvobojan.

Da,da,to je shema koju sam ja dobio
No signature.

Boki

Ova ideja me je oduševila. Dve varijante istog aviona na jednoj diorami :D .


Quote from: Comi on 31-08-2007, 09:30:42
Evo linka do par uradjenih Il ova
Btw, odlični su ti linkovi. Hvala.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: Boki on 31-08-2007, 21:58:03
Ova ideja me je oduševila. Dve varijante istog aviona na jednoj diorami :D .

bash htedoh danas da ovo isto kazem!

slichno neshto ovome sam video u Madjarskoj na takmichenju - neki tenk slichno ovako uradjen - jedna polovina prekrivena rdjom gde deda (u danashnjem vremenu) pricha unuku shta je radio u WW2 - a druga polovina tenka je ofarbana u kamuflazu (period WW2) gde je deda iz mladjih dana kao vojnik u ratu....

tehnichki jako lepo odradjeno!

Boki

Quote from: Sandman on 31-08-2007, 22:03:06
slichno neshto ovome sam video u Madjarskoj na takmichenju - neki tenk slichno ovako uradjen - jedna polovina prekrivena rdjom gde deda (u danashnjem vremenu) pricha unuku shta je radio u WW2 - a druga polovina tenka je ofarbana u kamuflazu (period WW2) gde je deda iz mladjih dana kao vojnik u ratu....

Uh, to bih voleo da vidim. U svakom slučaju, desetka za ideju :D .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: Boki on 31-08-2007, 22:25:53
Uh, to bih voleo da vidim. U svakom slučaju, desetka za ideju :D .

evo dioramice "Grandpa, what did you do during the war?" koju sam uslikao u Moshonu na tekmi...



Boki

Hvala Srki. Ovo je fenomenalno.
Malo smo otišli OT ali mislim da vredi :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Ćomi



Eto ga moj Ruja...Odlucih se za trobojnu belorepu shemu ponesen diskusijom... :D :D
No signature.

oddball

 :D и ја сам из истог разлога одлучио да бацим сиву на крила. имам исти "летећи тенк" исте фирме. да ли си добио поклопац кабине у деловима или си сам секао? ја сам добио изливено у једном комаду.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Ćomi

Dobio sam ga iz 4 dela,stim sto po referencama koje imam samo tri su upotrebljiva  ???
No signature.

oddball

Три?! Пффф, какви генијалци. Звездин Ла-5ФН има само пет петокрака у својим декалима. Или су једану мање наштампали, или су одлучили једну да часте као резервну пошто Руси у већини случајева нису стављали ознаке на горњем делу крила. Хоће то тако после пола литре њиховог народног пића  ;D
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

husky

Lepo ti ovo ide.
Rad brasem je koliko vidim odlican.
Cime si ga lakirao?

Dada

#43
Quote from: dagger on 10-09-2007, 01:30:00
Lepo ti ovo ide.
Rad brasem je koliko vidim odlican.
Cime si ga lakirao?


Fala 8)
Pa kol'ko sam ga platio bolje bi mu bilo da firca 8) 8) 8)
Lakiran je samo prontom, pre i posle dekala... Sada chekam samo da nabavim matt lak pa da ga malkice zamatiram i to je to, eventualno malo prasine po tockovima i tragovi od raketa po krilima iza lansera...

pozz

Dada

Evo dokopao sam se digitalca... Nije neki vel'ki update ali bolje su slike...
Ostalo je jos gomila sitnica i gluposti da se zavrsi...
moram i da sredim one rupice sto sam poceo da radim na donjacima i iz njih da se sliva malo prljavstina (simulacija pogodaka), far za sletanje, antena...
Da ne balavim vise evo slika