Sukhoi Su-25, Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Evo gotova i ova maketa. Da budem iskreni, nisam zadovoljan. Ovo je jedna od gorih maketa koje sam pravio i napravio! Moglo je bolje, ali ja nisam imao živce da se bakćem.

Sa makete sam dva puta skidao boju. Ni ove nijanse nisu tačne, ali su meni prihvatljive. Dosta detalja je pogubljeno zbog skidanja boje. Neke panele sam urezao (traljavo, naravno), neki su ok, a neki su previše duboki.
Što se tiče naoružanja, nisam siguran da li ovo može sa ovim i ono sa onim, niti sam siguran da je sve na pravom mjestu, niti sam siguran da mi je dobra boja ovih bombi (vjerovatno nije), ali meni se ova kombinacija sviđa pa sam tako i postavio.
Nema nekih dorada, pojasevi u kabini i malo igranja oko topa u nosu, te medicinske igle koje simuliraju cijevi u nosu. Malo žica u stajnim trapovima i na nogama.
Naravno, poklopac kabine je užasan. Nisam napravio puno maketa, ali ovo je definitivno jedan od gorih koje sam napravio. Svi detalji oko i na poklopcu kabine su izgubljeni.
Kao što vidite poklopci stajnih trapova su "divni"! Sve se fino uklapa i nema nikakvih problema!
Prljanje drvenim bojama i kredom. Lakovi, gloss Humbrol Clear a završni Vallejo Satin Varnish.

Evo i malo slika:















Uglavnom, za police može!

Eto ga drugari.

Pozdrav svima,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Vladimir

Ф89 НС

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

凸(¬‿¬)凸

zobo

Ne vidim razlog za nezadovoljstvo.Maketu si uradio odlično. :super :super

Tomcat

Meni izgleda sasvim dobro :-)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zivorad

Mozda si u pravu da boje malo odstupaju ali meni je sasvim OK  :bravo :bravo :bravo

Janjic

凸(¬‿¬)凸

djos & filip

Vrlo lep rad. Bas izgleda "ratnicki" steta sto ga nisi napunio podvezom :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Nidza79

Kombinacija oruzja je u redu, nekada je intenzitet dejstava takav da nema potrebe iskoristiti sva podvesna mesta. Boje su u redu, ti si se izgleda iznervirao oko uklapanja i oko toga sto si masio nijanse.

Janjic

Hvala vam još jednom  :)

Vjerujte da je i ovo previše naoružanja za moj ukus ;D

Pozdrav svima  :)
凸(¬‿¬)凸