Teska egzotika ww2 pravila i predstavljanje kampanje

Previous topic - Next topic

vuk#75

Posto sam dao predlog ove kampanje red je i da kazem nesto o njoj, kako sam sve zamislio i voleo bih da cujem misljenje ostalih ucesnika da bi svi bili srecni i zadovoljni.

Da bi mogli ucestvovati u ovoj kampanji:
1. potreban je avion iz perioda ww2
2. prihvataju se sve razmere aviona
3. avion moze biti nov ali isto tako i zapocet
4. neophodno je sto vise slika aviona u toku rada
5. na kraju svakog rada 3 slike gotove makete
6. nema ogranicenja broja maketa koje ucestvuju u kampanji
7. kampanja traje do 20. 12. 2017. nakon cega glasamo 7 dana za najbolje makete
8. pobednici dobijaju nagrade od ostatka ekipe koja je ucestvovala
9. prilikom prijave bi bilo jako lepo da napisete sta prilazete u nagradni fond ( zaista nije bitno sta se poklanja maketa koja vec godinama skuplja prasinu, neki alat, porosni materijal, ili nesto sto vama padne na pamet)


Sada malo da pojasnimo to Egzotika
Radimo makete aviona koji su jako malo leteli, ostali samo u fazi prototip ili nikada nisu sastavljeni i ostali su samo na skicama i planovima.
Kampanju radimo zajedno i pomazemo se, od mene za pocetak prilikom prijave makete dobijate svu literaturu koju imam o tom avionu i koja ce vam mozda pomoci.

Uzivajte u radu na maketama i nadam se da se cujemo uskoro.
Cilj nam je da se dobro zabavimo i napravimo neke lude masine  :cheers :cheers :cheers

Unsigned

Zašto je kampanja ograničena samo na avione kada se u samom naslovu to ne vidi? Možda je neko ko je glasao za tu kampanju doveden u zabludu.  :rtfm

vuk#75

Sama tema je bila detaljno objasnjena kada je stavljena na glasanje i tamo je takodje u prvoj recenici bilo navedeno da ce se raditi avioni.

Zvanizan predlog tebe

Predlazem temu: Teska egzotika ww2

Mogu ucestvovati avioni svih razmera, mogu vec biti zapoceti pre pocetka ove kampanje.
Avioni koji dolaze u obzir su modeli koji su bili dostupni u verzijama prototipa, koji nikada nisu sastavljeni i ostali su samo na planovima i crtezima, isto tako mogu ucestvovati i jako slabo koriscene masine iz perioda drugog rata.
Evo par primera aviona koji ce vam bolje pribliziti ovu kampanju
-Horten 229
-Arado ar234
-Do 335
-Bachem Natter
-FockeAchgelis FA330
-Xp-79 rocket/jet flying wing
-Mcdonnell xp-67
-Me 163 komet

Najbitnije u ovoj kampanji je da svako ko se prijavi pored svoje makete koju zeli da radi u kampanji mora da prijavi i poklon koji je spreman da da pobedniku, svi u svom steku imamo nesto sto nam ne treba, bilo da su to makete boje hemija alat ili nesto drugo.
Ako kampanja krene u januaru napravicemo preseke u aprilu, avgustu i decembru kada ce se birati pobednici i njima biti dodeljene nagrade od svih ostalih ucesnika i sponzora ako takve nadjemo. Pobednika ce birati svi maketari sa foruma glasanjem.


Ako neko nije citao zvanican predlog kampanje ne znam kako ja tu mogu pomoci, ako se jos ljudi javi sa zeljom da se prosiri van okvira avijacije onda cemo to odraditi.

vuk#75

Kada sam je predlozio da prvi i kazem sta cu praviti za sada.
-FockeAchgelis FA330 1/48
-Me 163 Komet 1/48
-Me 163 Komet 1/72
-Bachem Natter 1/48 ( zapocet vec)
posto je moja ideja bila da za najbolje uradjenu maketu poklonim nesto u svako od ovih cu stavjati po nesto.
Ovo nije obavezno ali mislim da ce biti veoma interesantno

Profa

Huh... tema odlična, makete u šteku takođe...
- za početak, davno započet Special Hobby Sack Sa6 u 1/48, pa potom u 1/72 Revelovi Do 335 ili Go 229, i Special Hobby Flettner Fl 265.

Što se poklona tiče još ću videti, ali će garant biti maketa nečega ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Prijavljujem se sa Airfix 1/72 Blohm & Voss Bv-141
uz njega ce ici neka maketa, ne znam koja, moram da zaronim po ormanu.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Me-328 varijanta sa dva Argusa i Porseom, davno zapocet, evo prilike da se zavrsi ovde. 1/72, samogradnja.

PELE

Nije li kasno da se prikljucim ovih dana... ?  :think

milan78

Ako zavrsis do isteka sto da ne....a i ako ne.
Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Potrudicu se da zavrsim za 2 nedelje, Go-229 Revell 1/72... :cheers

vuk#75

Naravno da nije kasno, kampanja traje do kraja godine. Imamo vremena koliko hocete.

Profa

Pele, 'aj' se trkamo ;), i ja razmišljam da je počnem :super
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Aj...  ;D

Mada što više gledam crteže, vidim da ću dosta da dorađujem... ne mogu ništa OOB da uradim, pa to ti je, prokletstvo maketarsko me prati...  :headbang