Bf-109E-7 Trop ( Airfix 1/72 )

Previous topic - Next topic

PELE

 :caooo

Dobro poznati Airfix. Uklapanje je za sada odlično i nemam nikakvih zamerki. Za šemu se još nisam odlučio ali definitivno standardna RLM02/71/65, pre nego što je prefarban u pustinjsku. Rivetiranje će pasti i po koje dodavanje detalja spolja, ostalo je sve iz kutije.

Što se kabine tiče, dodati su pojasevi u samogradnji. Jedino mi se nije dopalo što je Airfix dao izlivene pojaseve, mada ono liči na sve ali na pojaseve nikako. Prvo je palo guljenje nožićem, Tamiya tečni lepak pa Mr. Dissolved Putty u dve ture, jer se dosta sporo suši i ume da popuca ako se nanese još jedna ruka prerano. Ostavio sam 18-24h da se sredi sve kako treba. Prajmer prvo, Revell crna pa onda RLM 02. Probao sam highlight-ovanje panela u kabini sa prosvetljenom RLM 02 + Revell bela i dopalo mi se, samo sam jedino preterao, definitivno mora da bude manji kontrast za ovu razmeru. Wash rađen temperom, chipping HB olovkom i zelenim pigmentom u vidu olovke koji je nešto svetliji od RLM 02.

Krila su zalepljena i u procesu šmirglanja, trup takođe. Za par dana više fotografija.




Janjic

Detalji su odlični, a pojasevi za 10+!
凸(¬‿¬)凸

Lanmi

Lepo izgleda. Hajde, molim te jedan mali tutorial za pojaseve. Meni je ovo lepše od ecovanih.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

PELE

Hvala  :cheers

Hoću svakako, ovih dana kačim fotke pojaseva i nastavak radova na Meseru...

Sneni

Odlično za sad :cheers
Imao sam priliku da radim Airfixov 109E, nije bilo nikakvih većih problema kod uklapanja. Jedini veći problem je bio skidanje dijelova sa rama :lol pogotovo onih najsitnijih... sjećam se da sam ih nekoliko polomio pokušavajući da ih skinem, jer je Airfix je jako loše napravio spojeve ramova i dijelova makete.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

Malo su preterali sa debljinom plastike, ne znam kakvi su stariji kalupi bili...  :think

Panelizacija mi delule odlično iako kažu da je prenaglašena za razmeru. Ako uzmem u obzir prajmer, par slojeva farbe i laka pre wash-a, trebalo bi da bude oket...