2016 1:48 trojac

Previous topic - Next topic

vesthepes

Pozdrav drugari

Eto posle dužeg vremena, nešto za galeriju...



J-8II Trumpeter + dreammodel PE









Academy Hawker Hunter + Aeroclub + FM resin









AFV Club F-5F








Hvala na gledanju. Pozdrav









Pedja

Ф-5 одличан, чије су ово ознаке, Тунис?

AcaDinic


Зоран 1962

Majstorski,nema šta :super :super

zivorad

#4
VRH     :god :god :god

vesthepes

Hvala vam na komentarima, drago mi je...

Jeste Pedja, Tunis je. Dekali su mu bili grozni, raspali sa dodirom vode, tako da ima greškica...


flanker

Sva trojica odlična. Sledeći put ih razdvoj, preglednije i bolje za komentare.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

viper

svaka čast.  pesebno mi se sviđa maketa kineskog aviona, jer su zaista rijetki na forumima

Goran A.

Hunter mi je favorit, Kinez drugi, F-5 treci.

Zasto Hunter? Zato sto si uspeo da dodjes do smeka pravog aviona bez preterivanja u maketarskim efektima. Vrlo realno, bravo!

Milan18111

Odlicna "trojka" ali  J-8 je moj favorit !
Svaka cast!!

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

vesthepes

Hvala vam na rečenom.

Ovako, naravno svaka maketa ima svoju priču, neke lepšu, neke ne baš. Pa zbog toga na njih gledam malo drukčije...

Lično mi se najviše dopao F-5, ovo je drugi kojeg sam radio polse E variante, u koju sam s velikom mukom nagurao sve moguče dodatke, a sa rezultatom nisam bio zadovoljan... Evo, tek sad ovaj F bez ičeg dodanog, ispao je po meni zadovoljavajuče, a sama gradnja bila je čista igra...  A ionako F-5 je zgodan avionćić, lepih dimezija, polica ga voli... F-5 avijacije Tunisa konstantno su u upotrebljivani u akcijama sa đihadistima, mada se o tome baš i ne piše...

J-8II je beštija od makete, prevelika skroz...plastika i detalji OK, Kineska tema, nešto novo i zanimljivo. Največi izazov bila je bela boja. Kao što znate, nije lako bojanje sa belom i potrebno je dosta vremena i strpljenja sa njom. Svaka mini greškica ili nepravilnost baš očita je na beli. Koristio sam Tamiya X-1 i išlo je lako... Inače predstavlja avion koji se u zraku sudario sa Američkim EP-3E iznad Južnog Kineskog mora 2001.

Irački Hunter F.6, grozni Academy sa mnogo greški, neke sam rešio sa Aeroclub popravcima a neke onako "ručno"... Neke od tih su: pomerena kočnica, popravljeni usisnici vazduha i "vortex zub" na krilima, poravljen poklopac kabine, pomereni repni stabilizatori, itd...
Nisam ga preterano prljao, pa možda zbog toga neki više originalni "look".

pozdrav