ICM Bf-109 e3 1/72 JKRV

Previous topic - Next topic

milan78

Prva maketa u novoj godini sta da kazem,nije idealna ali se da dobro uraditi.Dakle smirgla git ali nista posebno jer je mala maketa.Jedino su stakla ocaj tu nema pomoci puno.Bojena revell 40 i 49 kokpit humbrol 240 koji ne preporucujem jer je uzasna za prskanje kako god i cime god razredili.Dekali Lf708 koji su djubre nevidjeno te nista od poznate hemije ne pomaze osim Nitro razredjivaca da topi film providnog dekala.Samogradnja samo pojasevi i zicana antena.Toliko pozdrav svima.













Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Bas je lep ovaj malisa, deluje mi da maketa ima lepe detalje.

Kako si se borio sa nitrom a da ti ne osteti farbu?

Što je šareniji, to je lepši.
Nabavio sam 1:48 Eduarda baš za JKRV variantu.

Tomcat

Lep je. Ja sam pre 2 godine radio 2 ova Bf109 od ICM, i slazem se, maketa nije losa ali staklici su katastrofa
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Kako sam citao i ovde i van foruma najtacniji E3 ali sama maketa nije bas za rad ok.Tamiya unapredjena :hahaha.E sad nitro moras da nakvasis finu cetkicu ali ne da kaplje sa nje ali ni isparenja da ima dakle onako fino.Ides po providnom dekal filmu i vidis lepo da topi onda se ne vracas na to mesto.Desilo se jedno malo ostecenje koje sam popravio.Ne znam koliko znaci bio je humbrol clear gloss lak i to 3-4 sloja.Napominjem da dekali nisu dobri iako na papiru deluju vauuu.Hvala vam na lepim recima.
Instagram-Peacockscaleworx

zero



Зоран 1962


mos

Lep meser! Znam maketu imam istog sa oznakama kraljevine ali dekali su kod mene lepo legli. Mozda si pazario neki los komad dekala, Sto se tice novih Humbrol RLM boja lose su se pokazale, ja radim cetkicama i prilicno lose pokrivaju.  :cheers

milan78

Kutije trapa sam cetkicom morao.Pise da je matt susi se u gloss.Humbrol nov je bzvz.A dekali...updated set.Dakle ne stari.Stare je radio Begemot i oni su ok.Ovi ne.Kad malo bolje pogledas ni na noseci karton nisu legli...pa se ti lepo slikaj s setom dekala. :think
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


relja

Lepo urađena maketa. Imam je u šteku, pa sada znam da može lepo da se uradi.

Što se tiče Lift here dekala, neko moje iskustvo sa rešavanjem viška filma je: jedan-dva sloja mat laka na naneti dekal, pažljivo opsecanje viška filma oštrim skalpelom i onda grebuckanje čačkalicom i brisanje vlažnim bebi-štapićem, pa posle ponovo lak preko...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

Em Messer, em nase oznake, em lepo uradjena maketa.
Salu na stranu, dobro je ispao, steta sto slike nisu malo bolje jer verujem da u prirodi jos bolje izgleda.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

FLY BY WIRE

Jako lep rad,raritet je videti mesera u domacoj semi :cheers