Academy B-17F 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Evo jos jedne davno zavrsene makete. U pitanju je Academy tvrdjava. Prakticno je OOB, uz dodatak Quickboost cevi za mitraljeze. Oznake su od Revella, posto su originalne one "daskaste" sa kojima nisam hteo da se borim. A pored toga, hteo sam da pravim bas ovaj avion - "Shamrock Special". Interesantan je po tome sto je tesko ostecen u sudaru na zemlji, pa mu je zamenjen ceo zadnji deo trupa, koji je drugacije nijanse, uz prebojene prethodne oznake, tako da je prilicno "saren", iako je ceo u Olive drab.

Sto se tice farbanja, uradio sam preshading crnom i onda sam lagano prskao desetak slojeva Gunze Olive drab i Faded Olive Drab. Komande su prskane dodatno posvetljenom Faded Olive Drab, dok su mesta na kojima su prebojene oznake naprskane MM Olive Drab uljanom bojom. Wash je standardno Tamiya crni wash, a tragovi izduva i prljanje je Tamiya Smoke + Tamoya D set. Uradio sam i blagi chipping srebrnom olovkom.

Fotke su pravljene telefonom, nisu blistave...  :doh















milan78

Uvek sam voleo letecu tvrdjavu.Ova maketa me bukvalno tera da je kupim i napravim za sebe.Predobar rad.
Instagram-Peacockscaleworx


Mislim da sam licno dostigao vrh za G verziju ali je ova prava inspiracija za F, koja je ona prava pionirska tvrdzava koja me jos ceka. Jedino cekam da Airfix izbaci F.
Super pogodzeno farbanje. Fali samo mitraljez u nosu.

viper


zivorad

Možda i najlepša ( najbolje uradjena )  tvrdjava koju sam video ... BRAVO  :god :god :god

Goran A.

Meni su najzanimljivije ove sa crvenim obrubom, razbija monotoniju na maketi. Deluje zivahnije u dva maslinasta tona. 

mos

Mocna tvrdjava! Odlicno si ti ovo resio, ove promene u boji mu daju smek.
Jedino mi se cini , ali to je akademac,da je  u nekim detaljima mi je Revell lepsi.
Jos jednom odlican rad!  :cheers

Staklurija nije najbolja I ne upasuje se bas najbolje. Pogotovo kod G verzije.
Kucista motora su suvise coskasta I motori uprosceni. Znam, da se nisam usrecio sa tom maketom.
Ali pohvale I dalje stoje.

flanker

Ma najlepše od svega su one tete po trupu  :P
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.