MIG-29UB revell 1/32 SAF

Previous topic - Next topic

spatz

Takodje vremesni kalup ali bolje od predhodnog.Ovde su dekali taze bili pa nije bilo problema sa raspadanjem.Isto farbano humbrolima.Nisam ulazio u tacnost makete cuo sam da ima nekih zamerki.Aki meni se lepo uklapalo.Malo mi smesno deluju ove rakete sto treba da predstavljaju r-73 posle trumpeterovih ove mu dodju ko SF.Za te pare i nije lose.
























Oklop123

#1
Odlican :)
Predobar za mene  :super
Sedeo sam u ovom avionu u Batajnici
Kamuflaza mi je ostala upecatljiva kao i cinjenica da je vojska bila toliko neodgovorna da je ostavila jednu limenu posudu u koju je kapao kerozin jer curi gorivo iz aviona
A oko aviona su ljudi pusili i bacali pikavce

Nemsy_29

Nije los ali fale mu detalji za tu razmeru, ipak je ovo velika maketa.

I jos nesto, poskidaju mu rakete, em su netacne i bukvalno ne lice ni na sta a i UB ne moze da nosi R-27 i isto tako R-73 i R-60 ne mogu zajedno da se kace zato sto tu kombinaciju SUV ne prepoznaje (kaci se mozda ponekad samo iz estetskih razloga za aeromitinge i izlozbe).

Hugo Sperle

QuoteR-73 i R-60 ne mogu zajedno da se kace zato sto tu kombinaciju SUV ne prepoznaje

Moze, moze.....probano je. Leti se u paru sa 9-13...npr... Tada se dvosed ponasa kao platforma za lansiranje a sve prakticno preuzima radarska prica jaceg brata.

Lepo uradjeno, ali ne mogu izostaviti licni utisak komiranja, kada vidim mig-29 u f-16 shemi. Realnost je ponekad surova. :deadhorse

Nemsy_29

Kazu da 9.13 moze da nosi. Ne znam kako si mislio ali UB najnormalnije moze da nosi i lansira IC rakete, ne moze da nosi radarski vodjene rakete jer nema radar. A i mislim da ta kombinacija lansiranja R-27 rakete sa UB uz pomoc radara nekog drugog aviona nije moguca, bilo bi lepo da kolega Oruzar vidi ovo pa kaze nesto na tu temu.

Ali ova maketa ipak predstavlja nas avion, 9.12 i 9.51 ne mogu da nose kombinaciju ove dve rakete.

Зоран 1962

Lepo uradjena maketa.Mene čeka jedna za rad.U pravu si ,koliko para toliko i muzike.Izduve si baš dobro uradio. Sve u svemu lep rad. :super

djos & filip

Lep dvosed, svidja mi se ova kamuflaza.
Mora da je povece prase u prirodi.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Oruzar

#7
Super je maketa.

Drugari sto se tice naoruzanja za MiG-29, raketa R-27R moze da se kaci pod 9-51 vazduhoplove kao UZR varijanta odnosno kao pisac-imitator, u cilju obuke letackog kadra kao i tehnickog, radi ostvarivanja trenaze.Elem neko je pomenuo indirektno lansiranje R-27R sa 9-51, to moze ali nije prakticno jer raketa tada ne odradi ceo algoritam zahvata cilja, jer do zavrsnog ciklusa silaska rakete, odnosno pripala raketog motora , nema zahvata a ni minimalne dozvoljene daljine lansiranja jer vazduhoplov 9-51 nema sistem upravljanja vatrom kao 9-12 i derivati. Ima "Radar" ali ne kao lovacki avioni cija je namenska upotreba vazduni boj radarskim raketama. Malopre pomenut pasivni vid lansiranja R-27 rakete se ostvaruje prethodno ugovorenim taktickim manevrom dva vazduhoplova od kojih jedan ima frekvenciju-uparivnje te rakete koja je na drugom avionu, gde u marsevskom delu putanje rakete, u njenom zavrsnom delu, radio korekcije preuzima "snop" zahvata te rakete...i svjim radarom komunicira raketom,E sad to u realnom zivotu je skoro ravno fantaziji, i nebitno je koji je avion 9-12,9-13,9-19... itd...

A sto se tice kombinacije tri vrste vodjenog naoruzanja to ispada iz svake price, posebno lovacke namene, kod ovog tipa vazduhoplova.Dakle ovako, Dve radarske ili samo 2 ili 4 ISTE IC rakete. Ostalo je za "slikanje" E sad u sekundarnoj ulozi "bombardera" Tad postoji mogucnost nosenja raketa IC za zastitu u slucaju manevarske borbe, dakle ili 2 ili 4 rakete a ostalo ide na bombonosace BDZ-UKM-2.U ovoj varijanti dve podvesne tacke blize trupu se koriste za bombardesko naoruzanje gde ulogu "obrade izvrsnih mehanizama" na 9-13 i 9-12 preuzima Blok neupravljivog naoruzanja ili se premoscuje u slucaju IC ili Radarskih Raketa posebno na BDZ-UMK-2 se kaci lanser APU-68 pocevsi od serije 3 itd, a rakete Kh-23,Kh-25 itd...Ovo je vec podugacka tema...

9-51 je avion za obuku.

P.S. 9-13 u odnosu na 9-12 nije jaci brat, samo ima 900kg goriva vise, i ometac, sto namenski u osnovnoj upotrebi ovog aviona " blizak vazduni boj ", apsolutno nema nikakvu prednost! Sva elektronika i van vizuelni domet nisu nacelna ili ti primarna upotreba ovog tipa aviona, jer je on napravljen da bude "Bokser" u ringu a ne sa tribina da gadja snajperom!

spatz

Pravo da vam kažem nisam nešto zalazio u problematiku kačenja naoružanja s obzirom na ograničen izbor koji sam lično imao.Predpodstavio sam da je ovo malo sf naročito r-27 ali šta je tu je.Mislim i po samim raketama se vidi dosta grubo odrađeno s obzirom da je maketa već vremešna tj. kalup a slab izbor 29ke u ovoj golemoj razmeri.Šteta barem nakon pada berlinskog zida i pristupa pravom aparatu koji čak i ameri imaju i u muzeju,mogao se neko naći da da je izradi bez dorada.