Hasegawa 1/72 P-51C "Miss Pelt"

Previous topic - Next topic

cherny

Evo jos jedne makete zavrsene pre nekog vremena. U pitanju je Hasegavin P-51C, sa oznakama za avion na kom je leteo Lt. Clarence D. "Lucky" Lester, jedan od cuvenih "Tuskegee Airmen". Od dorada sam samo dodao Quickboost izduve, ostatak je iz kutije. Dekali su TallyHo, potpuno uzasni, raspadaju se pri svakom pokusaju skidanja sa papira, jedva sam se izborio sa njima. Rondele, zute trake i stensili su iz Revell-ove makete. Metalizer je Gunze Aluminium,  crvena je takodje Gunze. Lakirano sa Gunze Super Clear, wash je Tamiya. Prljano Tamiya D setom i Tamiya smoke. Fotkano je standardno telefonom.





Goran A.

Volim ove afroamericke Mustange, i to zbog price o njima. I film je odlican bez obzira sto je malo preteran ali naglasava sustinu, skoro sam ga odgledao par puta. Lepa maketa!

guster


Zaista su zanimljiviji nakon gledanja filma  :D.
Lepo i pedantno, svidja mi se pogotovo sto mi je to jedan od najlepsih aviona u istoriji.
Primecujem dve sitne greske, malo se vidi spoj polutki na nosu, verovatno zbog prelamanja svetla, a repni tocak deluje da je otisao ukrivo.


cherny

Hvala na komentarima. :) Za repni tocak si u pravu, pomerio se pre fotkanju, sad je ispravljen, a spoj na nosu nije spoj, nego linija panela, urezan je namerno. :)

guster

E onda u redu, nisam znao da ima tu liniju  ;)

cherny


Goran A.

Nikad ne stavljamo kopce na te poklopce, a trebalo bi, vizuelno bi odmah doslo na svoje.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Vrlo pedantno i detaljno uradjena maketa , svaka cast .