Mitsubishi A6M2b ZERO early Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav

Jos jedan iz niza zavrsen, vremesna Hasegawa, jedna od mojih omiljenih maketa, siromasna detaljima, ali sastavlejna ima sve sto treba. Na moju zalost ulozen je poveci trud u kompletno opremanje kabine, uradjena unutrasnjost, doradjeno sediste...itd.....i sve to jednom zatvoreno poklopcem kabine ostaje zakopano i skoro nevidljivo.
Boje......diskutabilne kao i uvek. Pokusao sam da se ravnam po svemu sto sam nasao za rane zeroe, sto znaci svetlo siva (IJN) kako god bilo, zeleo sam da imam obe verzije Airfix je urajden u IJN grey/green i ovog u IJN grey. Pored toga pokusao sam da razbijem monotoniju s****em povrsine nijansama, iskreno ne bih se kladio u realnost finalnog izgleda, ali meni se svidja....sledeci ce biti sigurno ravnomerniji.
Hinomari i traka farbani, jer su mi originali ispucali  :(. Wash standardan, uljane slikarske boje i gunze lak na kraju.

Slike, uz veliki pozdrav svima

                 

Na samom kraju, poredjenje sa bratom blizancem u izvedbi Airfixa:

 


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

Super poredjenje.
Moja jedina zamerka na Airfixu su duboki paneli (što si lepo kompenzovao ograničenim wash-om), a na Hasegavi nepostojeće kutije stajnog trapa, što već zahteva ozbiljniju hirurgiju.
Ali, oba liče na Zeroa kada se urade, i od oba uz manje dorade ispada kvalitetna maketa, što si na ova dva i pokazao
:super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

To sa bojama je u redu, lici koliko treba. Oba su ispala veoma dobro a i kvalitet ti je prilicno skocio u polsednje vreme. Lepo!

Jovac

Pratio sam nastajanje obe makete. Uloženi trud se veoma isplatio.  :cheers :cheers :cheers

guster

Meni oba izgledaju odlicno, ali mi ipak Hasegava deluje realisticnije.
Airfixu ne mogu da oprostim ove panele, unistise dobre makete.
Mislim da cu, ako se ikada uhvatim za neki Airfix prvo popuniti panele pa rezati iznova.