Polikarpov I-15, ICM 1/72

Previous topic - Next topic

Profa

I-15 Boška Petrovića - malo neugodan za sklapanje, ali na kraju ispadne mali zvrk...



Treba obratiti pažnju na spoj donje krilo-trup, da ne ode u vinkl. Poklopac motora je nemoguće spojiti zbog premalog prečnika, treba dodati parče plastike između polutki.
Ja sam to ukapirao prekasno, pa sam prelepio spoj Tamiya trakom, iz daljine se ne vidi ;)

Bogu fala što sam Lala! :)

anki

Lepo, lepo a tema bas dobra. Taj kapotaz motora te je bas namucio. Daj skupi volje da ga sredis. Ne samo te trake nego je i pobegao u stranu. Greota da tako ostaje. Mmnogo lepo i retko avionce i tema.

mos

Lep komad, dobro izgleda !  :cheers

guster

Sladak mali svidje mi se  :super.
Imas li krupnije kadrove, deluje mi da si bas dobro odradio ozicavanje, a mene ceka isto na I153 :).
Ovi zatezaci su izazov, a i same "sajle" u stvari su tanke sipke pa jos razmisljam kako da ih izvedem.

Profa

@guster: Španeri su Partov eceraj, a sajla je elastomer (popularna likra).
@anki: da znaš da me mrzi  :-\, ali primljeto k'znanju - možda se i nameračim da ga sredim, kad počistim trenutnu gužvu na stolu...
Ne mo'š ga sastaviti nikako da valja, pošto je sve nekako nahero, od motora nadalje, a drži se za motor...
Bogu fala što sam Lala! :)

Зоран 1962

Lep mališa.Pravi ukras za vitrinu :cheers

rodeo

Profo, ja bih brusio poklopce motora iznutra pa cak i krake motora ako treba, sve je jednobojno pa je lako za ponovo prefarbati.

Inace Bosko je vrlo drag lik iz istorije domaceg vojnog vazduhoplovstva ali ocigledno takav vagabund da bi bilo pravo cudo da je preziveo Spaniju. Viva Republica!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Aleksandar

Леп овај И-15, баш леп!   :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

guster

Quote from: Profa on 28-02-2017, 15:07:07
@guster: Španeri su Partov eceraj, a sajla je elastomer (popularna likra).

Zato spaneri tako dobro deluju, mislio sam da si nesto skrecovao.
Gde covek da nabavi tu cuvenu likru, a da ne izvlaci iz carapa, moze li negde da se kupi na kalemu?

Goran A.

Nije lose obzirom na problematiku, da nis pomenuo ne bih nista ni primetio.