jos jedan kp mig-15 bis u 1:72

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo ovo je sve sta sam uradio do sad,resinski kokpit i urezao panele :)



djnik

U zdravlje da ga pravis. Dragane samo pazi kako nanosis boje. Deluje mi da mnogo zuris. Moras to pedantnije da odradis. Na primer bela boja instrumenta nije kruznog oblika nego se boja razlila. Koristi vrh cackalice i to po malo boje nanosi kako bi dobio zeljeni efekat. Takodje drybrush srebrnom trebas da smanjis, previse si boje naneo. Najbolje je da uzmes malo boje na vrh ravne cetkice i da je prvo protrljas o novinu kako bi se visak boje skinuo a potom da brashujes kabinu lagano. Sad kad imas air brush da li bojis osnovnu boju kabine sa njim?

dragan_mig31

pa kabinu me mrzi da farbam sa ab jer je jako mala,ipak to radim sa cetkom,sta ce tice instrumenata gde se bela boja razlila to sam sredio nakon slikanja :)

djnik

Probaj da obojis kabinu na sledecoj maketi sa brashem i to pod malim pritksom, videces da izgleda bolje ;)

dragan_mig31

evo danas sam uabio neki muteri kao tezinu u nos aviona i sam ga sastaio,ovih dana cu da ga kitiram i smirglam






anki

Dragane,

Kad opterecujes nos aviona mnogo ti je efikasnije da uzmes olovo za pecanje. Naime olovo ima vecu tezinu po jedinici zapremine, lako moze da se oblikuje obicnim kljestima i mozes ga jos pri kupovini uzeti u razlicitim dimenzijama. Naravno prodaje se u svakoj radnji sa pecaroskim priborom.

dragan_mig31

Quote from: anki on 13-08-2007, 17:20:03
Dragane,

Kad opterecujes nos aviona mnogo ti je efikasnije da uzmes olovo za pecanje. Naime olovo ima vecu tezinu po jedinici zapremine, lako moze da se oblikuje obicnim kljestima i mozes ga jos pri kupovini uzeti u razlicitim dimenzijama. Naravno prodaje se u svakoj radnji sa pecaroskim priborom.


ma znam ali nisam imao vremena da odem da uzmem do ribarsku radnju :D ponestalo mi je jer sam iskoristio za proslu maketu

Dada

Koje su to matice kao tegovi ??? M10 i M8 ??? ??? ??? 8) 8) 8)
Kako napreduju radovi ???

dragan_mig31

Quote from: Dr Raptor on 15-08-2007, 23:06:50
Koje su to matice kao tegovi ??? M10 i M8 ??? ??? ??? 8) 8) 8)
Kako napreduju radovi ???

pa ovaj mig ce da saceka malo,nemam sad ni vreme ni volju da produzim da ga radim....

dragan_mig31

evo danas ide na preshading a ovo je slikano juce,uabcio sam medicinske igle kao pitocevi i topovi.







Sandman

zanimljivo izgleda... jel su topovi ovoliko izvucheni unapred iz "gondola" ispod nosa ili treba cev da bude malo kraca?

bolje pre preshadinga naprskaj neki prajmer kako bi video ako ima nekih neravnina na povrshini.....  ;)

milanco

Blago tebi ti bas imas slobodnog vremena >:D
Ovo super izgleda mozes i ovako da ga ostavis ;)
Ajde sada nastavak ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Vizant

Ma samo cepaj Dragance odlicno izgleda i kad imas vreme ako te ne mrzi slikaj celu kolekciju.

dragan_mig31

Quote from: Vizant on 27-08-2007, 19:19:43
Ma samo cepaj Dragance odlicno izgleda i kad imas vreme ako te ne mrzi slikaj celu kolekciju.


hehe evo mi makete ali imaju jako puno prasina na njima sta da radim kad nesmem da disim to,imam alergiju na kucnu prasinu,inace ovo je od pre 2 meseca sada su polici cisti :) ovo je oko 90% od moje makete







rodeo

pa daj bre Dragane obrisi prasinu! Kolekcija je super!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.