Mig-21bis Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Nije bilo sanse da se zamaskiraju ti tragovi od markera cetkicom a da to pristojno izgleda. Nema veze, imam jos dekale u 1/48 za taj isti avion tako da cu da kupim Fujimijevu maketu kad mi se bude pravio taj Bis u 1/48.

Evo upravo sam preprskao sivu future-om i kasnije stavljam dekale. Ako i sad marker bude "prosao" kroz sve te slojeve Mig ce dobiti krila a na njegovu "srecu" moja "radna soba" se nalazi bas na terasi :D

Sandman

Quote from: djnik on 12-09-2007, 21:18:54
Evo upravo sam preprskao sivu future-om i kasnije stavljam dekale. Ako i sad marker bude "prosao" kroz sve te slojeve Mig ce dobiti krila a na njegovu "srecu" moja "radna soba" se nalazi bas na terasi :D

ma jok.. docrtaj latice oko tih crvenih tachkica pa da bude MiG na cvetice ;)  >:D :D :D :D bice mu sjajna kamuflaza kad sleti u bashtu sa terase ;)

husky

Bata Djoso lepo ti ide ovaj MiG.
Probaj da malo radis brasem iz ruke.
Vezbaj na nekoj krs maketi i za par dana ces umeti da izvuces sasvim pristojne prelaze bez maskiranja.

djnik

Maketa je prefarbana u standardni Bis. Preprskan je Future-om, stavljeni su dekali pa ponovo Future. Potom sam pastelima isprljao maketu da bi izgledala sto vernije (da da pogledajte slike sa Bataje i videcete kako izgledaju neki od nasih Migova). Rakete R-60 su postavljene na spoljasnje dvostruke podvesnike i na unutrasnje podvesnike. Ostalo je jos da ofarbam izduvnike sa spoljasnje strane, zalepim tockove stajnog trapa, ofarbam rezervoar u boju aluminijuma i da ga zalepim i da dodam jos par antentica koje nisu postojale na maketi.







Sandman

odlichno izgleda Djole!!

svaka chast na uspeshnom "pokrivanju" prethodne kamuflaze! ;)

svidja mi se kako si radio tragove prljavshtine niz trup i vertikalac.... moze koja rech o tome - koje si pastele koristio za prljanje i na koji nachin, tj. chime si ih razredjivao....

hvala i pozz,
Srki

Gusha

Odlicno je ispao Djole.Odlicna prepravka kamuflaze.Ja bih ga posle onog peha zavrljacio kroz prozor!

dragan_mig31

uuuuu jako lepo :) ja imam bas ista ova maketa i iste dekale i cekaju da ih uradim bas ovako :0 reci koja boja si koristio jel to MM LIGHT GHOST GRAY?kako si radio weathering i kako se kokpit uklapa sa ostatkom makete jel ima neke vece probleme?

Hartmann

Bas je lepo ispala prepravka  :). Svaka cast na zivcima.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

djnik

Siva boja koju sam koristio je MM Light Ghost Gray. Rezinski kokpit se solidno uklapa, potrebno je malo smirglanja i zato prvo probaj "dry fit" pre nego sto koristis lepak.

Sto se tice weatheringa za isticanje panela sam koristio MM Flat Black akrilnu boju koja je pomesana sa dve kapi tecnog sapuna i malo vode u jednoj teglici. Cela smesa se dobro izmucka i potom se nanosi po panelima tankom cetkicom a visak se skida sa stapicem za usi koji je blago vlazan. Pasteli su korisceni za tragove prljavstine. Koristio sam crni pastel i braon pastel  na pojedinim panelima sa donje strane. U jednoj umetnickoj radnji sam kupio set od 24 pastela sa po 4 razlicite zelene, sive/crne, plave itd... znaci sve sto treba za avione. Pasteli su nanoseni tankom ali malo tvrdjom cetkicom i to laganim pokretima direktno na maketu izlakiranu sa Future-om. Na standardni gloss lak se pasteli nanose malo teze jer ne mogu da "zagrizu" podlogu ali sa Future-om/Prontom to ide ok. Kad je zavrseno prljanje makete izlakirao sam celu maketu MM Flat Clear lakom.

Evo kako izgleda jedan od Migova 21 koji je uslikan by one and only me na Bataji u Junu. Znaci definitivno ima tragova prljavstine i to sam pokusao da istaknem na maketi.




dragan_mig31

definitivno si uradio opak posao :)a pasteli su mrsni ili suvi?ja sam na moj mig-15 probao sa suve i kada sam lakirao izgubile se negde neznam ni ja gde,nista nije se videlo i morao sam da prljam sa drybrushing i olovku

djnik

Pasteli su suvi. E bratko u tome je stvar, ne smes pastele da stavis na gloss lak jer ce onda da se skinu, znaci moras na mat lak podlogu da ih naneses. Takodje, moras uvek da planiras da ce deo pastela da se skine, uglavnom crni pastel se teze skida od ostalih boja. Znaci koliko crnog pastela nanese skoro toliko ce i da ostene. Nanosi lak manjim pritiskom kako bi smanjio skidanje pastela.

dragan_mig31

aha znaci u tome je stos,ja sam se namucio puno na glos povrsinu nista nije ostalo :DDDD ajde pamet za drugi put:)hvala puno,ajde privrsavaj ovaj mig jako mi se svidja,svaka cast