Eduard Hellcat F6F-5 early 1/48

Previous topic - Next topic

dosadan

Pozdrav svima
Moja druga završena maketa  :)
Eduardov profipack, dosta toga prvi put (gotove maske, pe set, rezin-točkovi...).
Boje su Gunze Mr.Hobby, wash je Ammo panel liner, završni lak Vallejo Satin.
Cijevi mitraljeza su od inj. igala a antena od neke likre...
Nisam htio pokušavati sa više weatheringa (i upropastiti sve na kraju), svakako je dosta grešaka na maketi.
toliko...
Slikano mobitelom, uživo i na nekim drugim slikama boja je "više" plava...

Svi komentari su dobrodošli







Warhawk

Sklapanje korektno, bojenje uredno.
Moja jedina zamerka ide na boju, koja je na pravim avionima bila baš sjajna (kod tebe je mat skoro)
USN Ameri s kraja rata su upravo po toj sjajnoj tamno plavoj bili poznati, inače ne bih pominjao.

Boja se toliko sijala da se bukvalno oznaka s trupa ogleda na krilu.

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dosadan

Quote from: warhawk on 29-04-2017, 21:05:54

Moja jedina zamerka ide na boju, koja je na pravim avionima bila baš sjajna (kod tebe je mat skoro)


Zamjerka na mjestu, žurilo mi se da završim maketu a vallejo satin je "najsjaniji" lak koji trenutno imam, ako ne računam glanzer...
Dobra fotka, nisam je prije vidio
Hvala na komentaru

Зоран 1962

Valejo satin,kada se nanosi airbrashom,daje mat a četkicom sjaj.I meni se to dogadja.Inače,maketa je odlično uradjena. :cheers

Lykos

Mislim da satin ne moze da da sjaj

Warhawk

#5
Quote from: dosadan on 29-04-2017, 21:23:30
Zamjerka na mjestu, žurilo mi se da završim maketu a vallejo satin je "najsjaniji" lak koji trenutno imam, ako ne računam glanzer...

Možda možeš stvar korigovati sa par slojeva Humbrol Clear ili Future laka za podove.
Oba su skoro isti proizvod, i dizajnirani su da se odlično četkaju, a svaki sledeći naneseni sloj je sjajniji.


Quote from: Lykos on 30-04-2017, 00:19:07
Mislim da satin ne moze da da sjaj

Može. I meni Humbrol Satin nekad da skoro mat, a nekad skoro sjajnu površinu.
Pošto lak ne četkam, verovatno zavisi čime razredjujem za prskanje (Humbrol Thinners, Original White Spirit, ili "Zorkin Spirirt") i koliko...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Quote from: Lykos on 30-04-2017, 00:19:07
Mislim da satin ne moze da da sjaj

Gunze Semi Gloss koji nanosim airbrushem (i uvek ga mešam sa matt lakom u odnosu skoro pa 50-50), ako je suviše razređen, a podloga je bila gloss (nakon dekala i washa), daje itekako sjajan finiš - potrebno je više iteracija uz dodatno dodavanje par kapi matt laka da postane zaista semigloss.

Sve zavisi od vrste hemije i načina nanošenja.

dosadan

Kistom nanosim Emsal Glanzer kao sjajnu podlogu za dekale i wash. Na ovoj slici se vidi ta "faza".

Mislio sam da će mi na kraju satin ispasti sjajniji al' šta je, tu je...
Prije da ću pokvariti nešto nego uspješno popraviti ovo pa ću se držati one: Sljedeća će biti bolja...  :)

Hvala na komentarima i savjetima

milan78

Sto se tice hemije,lakova tu vec debata moze do ujutru.A sto se tice sjaja na Hellcat-u iako nisam neki expert ima puno slika na kojima se vidi da povrsina itekako nije sjajna.Do te mere kao na prilozenoj slici.E sad da li je do slika,retusiranja a i naknadnog bojenja,ili do efekta koji dobiju izlozeni suncu i morskom vazduhu po meni kolega nije pogresio.Meni se rad dopada iako nije moja ciljna razmera ali od mene thumbs up!
Instagram-Peacockscaleworx