Su-25K Oez-Letohrad 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Gotov Grač.Stara maketa s kraja osamdesetih,nije baš baš po današnjim standardima ali se može od nje uraditi nešto.Proterivao sam sve panele,rivete pojačavao kao i dodavao,kokpit rezinski (Neomega-kopija),svijetlo oružje pozajmljeno od Jak38(mali saće-lanser+R60) i veći saće lanser od Akademijevog MiG21.Prosekao sam otvore za merdevine i nogostup,unutrašnjost glavnog stajnog trapa malo doterao jer je prazna.Pokopce st.trapa koji su na pravom avionu redovno zatvoreni ostavio sam otvorene jer ugao uklapanja istih nije dobar a iziskivalo bi gubitak živaca pa sam ih ostavio što otvorene,što otškrinute.Šema je iz preistorijskog Aerosveta,iz tog doba,sa neke vežbe VVS SSSR "Kavakaz 88".














milan78

Instagram-Peacockscaleworx

zivorad


Pedja

Ništa bolje od OEZ-a oi ne treba, tvoj rad je najbolji dokaz. Odlično uradjeno!

Зоран 1962

Lepo uradjeno.Nema se šta reći,osim ODLIČAN! :super

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miha

Fala momci :godRadio sam sve OEZ-ove makete ali mi je Grač bio najugodniji za rad pored svojih zajedničkih osobina da su paneli plitki,široki,neki delovi uprošćeni,neki neupotrebljivi a dekali priča za sebe.Prvo sam mislio iračkog Suhoja da namalam,ali sam se predomislio i odlučio za ovu šemu sa posebnim obeležjem.
:cheers

dragan_mig31

Svaka cast.ODlican rezultat na kraju.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nebojsas

Stvarno si ga vrhunski odradio! A ovo u pozadini je pretpostavljam Aeromagazin ili Aerosvet sa početka 90-ih? Sećam se tog broja kada je bilo poredjenje 3 proizvodjača: KP, Oez i Monogram ako se ne varam  :) Tada sam maštao da jednog dana imam jednog od njih  :) Još jednom svaka čast!

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!