MiG 29 YuAF Italeri 1/72 114

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav svima
Posto sam bio tako lijen da postam WIP(sorry, ne da mi se svaki puta svaku sliku obradivati jer ih ima oko 100),eto da pokazem zavrseno...
Kratko receno...gotovo
Kao i sto svi znate greske kod Italerija,pa da se ne ponavljam...
Od kojekakvih aftermarketa koristeno je
Aires kokpit,mlaznice i zracne kocnice
PE od Part i ACE..
Rezinski tockovi,kopija necega...
Master pito cijev i static dischargers
Maketa je nanovo skrajbovana i rivetirana..
Ostatak je skrec...
Pa da puno ne gnjavim...

























motor je kao sto se vidjelo iz WIP skrec,ali je skracen zbog upasivanja i spajanja sa Airesovom mlaznicom



Preradjeno Aires sjedalo..novi pojasevi i koekakve sitnice+"kolica"skrec...




kolica za kabinu kokpita ili "poklopac kabine"-skrec...(znam da vjerovatno nisu original,ali nije se mogla naci nikakva fotografija)

Ljestve su isto skrec ali jos nedostaju okrugli dijelovi naprijed...



Police su napravljene ono iz sale...da poklopci ne stoje na podu  ;D

Toliko od mene za sada..
Nadam se da ce vam se svidjeti,i svaki komentar je dobrodosao...
Pozdrav svima
adrijano

Tomcat

Vrhunski... Pratio sam na FB ovo sve i zaista sve pohvale, posebno kad se ima u vidu da je ovo Italeri.. Fantasticno!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zivorad


dragan_mig31

Kao sto sam ti i privatno i javno dosad rekaoma ja bolju maketu naseg miga dosad nisam video.Svaka tebi cast druze  :god :god :god :god

milan78

Vrhunski rad.Zapanjujuci broj i kvalitet detalja.
Instagram-Peacockscaleworx

Зоран 1962

Nemam komentar.Ovo je ....... Ma nema komentara.

PELE

Sve je to lepo, samo što nisi pogodio ugao horizontalaca u odnosu na zamišljen koordinatni sistem, gledajući avion u određenim projekcijama a brzine inače idu u "H"...

;D

Šalim se, ovo je najbolesnija 72ka koju sam generalno ikada video ! Vrhunski maketar i vrhunske radove prikazuješ, bila mi je čast pratiti slike procesa izgradnje !

Živ bio i još ovakvih 1000 napravio !  :cheers

flanker

Mogao si malo više da poradiš na detaljima. Prilično siromašna maketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

YU-DFY

Ajme meni. Sta si vremena utrosio na ovu maketu. Moja dijagnoza je da si duboko zaglibio u maketarsku bolest. Nema tebi pomoci. :-)
Salu na stranu jako lep rad. Prosto uzivanje za oci. Sve pohvale.

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Sneni

a šta reći uopšte na ovako nešto... samo stati i gledati  ;D svaka čast  :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Adrijano1776

Wow :o :o
Nakon shock..Pozdrav svima
Raduje me da vam se svidja Let-lampa..
Priznajem i sam da nisam ocekivao ovakav feedback od vas..HVALA..
Sama maketa po sebi i nije perfektno ispala,ali ja sam zadovoljan,s time da...NIJE jos sve gotovo...
A ovom prilikom da se zahvalim kolegi Pele-tu koji me naveo na ovu ludu ideju.. :mjetal
Jos jednom,Hvala svima..
pozdrav
Adrijano


DjG

#14
Sjajno !
Retka prilika da se vidi svetlosnu godinu dug iskorak u odnosnu na standardnu, već široko osvojenu industrijalizaciju - sastavi - ofarbaj - upackaj.
Treba, ne samo pokazana veština, već i mnogo mentalne snage da se ovakav projekat istera do kraja. Čestitam !
:mjetal