Hariken Mk.I Early - igračka 1/72

Previous topic - Next topic

relja

Pozdrav
Pre više godina sam pokušao da od "običnog" Airfixovog harikena u 1/72 napravim "early", tj. ranu varijantu sa krilima presučenim platnom, kao što su uvezeni iz Britanije i pravljeni u Zmaju.
Donekle se stiglo, čak sam i negde na forumu postavljao fotke, a on je Airfix izbacio svoju maketu, uradio sam jednog njihovog, i a na ovome je sve stalo...

Na kraju sam ga posle dugogodišnje pauze završio kao dečiju igračku (znate već: "iiiiiaaaaa takakakakaka....") za sestrića, bez delova koji štrče.

Pa da ga ovekovečim, dok je još u životu  :cry











"Rebra" su bila imitirana prskanim gitom, kao fol "De Haviland" spiner je pokušaj samogradnje, točkovi su "lažni"- samogradnja, farovi na krilima od sprua, a dekali su mešavina "Donbass" i Lift Here (zastava na repu).
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Nije los s obzirom da je za igranje.Kakvi bili ti Donbas dekali?
Instagram-Peacockscaleworx

relja

#2
Čvrsti, lepo se pomeraju i naležu, možda malo deblji (nisam stručan, ali mislim da bi probirljivijima bili debeli) ... Humbrol Decalfix nije naodmet. Zastava na repu se zbrčkala pošto sam nju prvo prešao lakom a posle sušenja - MrMarkSofterom - očigledna greška.
Ja sam zadovoljan.


U suštini, ovo je bila više restauracija posle neuspelog ekperimenta. Trebalo je naći sve bitne delove, dosta popravki, urezivanje, mnogo super lepka... bilo je tu posla.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Зоран 1962

Veoma lep aviončić.Uživaće sestrić :super