Fiat C.R.32quater Supermodel 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Ovo je moglo ici i u kategoriju spahzbilt yapocet pre jedno 5 godina,kompletno je bio sklopljen i cekao na farbanje tj. imao sam diilemu oko broja 10 koji je navodno bio crvene boje ali u nekom skvadronu sam nasao da je bio crn.Kako je vreme odmicalo a gomilica se pretvorila u malu maketarsku radnju koj cu nadam se zavrsiti do kraja ovozemaljskog zivota.Elem u pitanju je nama svima dobro poznata super model maketa jedina sto s e tice ovog tipa do pojave italerija koji nije nista drugo no osvezenje ove makete.S obzirom da je tu i tamo bilo ne dostataka bilo je dosta dorade.Pocev od pravljenja bombi jer je u ovoj varijanti sluzio za podrsku u severnoj africi do kompletno detaljno preuredjenog kokpita ako se i nesto moze videti ali kao i mnogi maketari znam da je ugradjeno  :headbang rasbusene skrge i profilisane na poklocu motora i rupe mitraljeza.............farbano po recepuri sa stormo magazine sajata korisceni mm i hu.Svi znamo da je svoje slavne dane stekao u Spaniji pocetkom sukoba ali su ga ve' polako prestizali jednokrilci.Ova varijanta bila mi je interesantna s obzirom da je poceo obavljati sekundarne zadatke te je u Severnoj africi leteo u lovacko bombarderskoj  jedinici 160 Squadriglia, 12 Gruppo, 50 Stormo Caccia Assalto.










milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Jovac


djos & filip

Svidja mi se, kamuflazne tufne su lepo ispale.
Malko bi umanjio wash, da bude malo svetliji ali....stvar ukusa.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......