Hasegawa P-51D Mustang 1/48

Previous topic - Next topic

gasha

"PETIE 2nd,"  P-51D Mustang pripadao je 487th FS, 352nd FG  1944 godine. Avionom je pilotirao Lt. Col. John C. Meyer, AS sa  24 potvrđene vazdušne pobede što ga čini drugim vodećim Asom na Mustanzima.
Maketa je farbana  Gunze MR.COLOR bojama. Prljanje je rađeno AK weathering setovima.











zivorad

TAMAN KAKO TREBA - ŠKOLSKI PRIMER . :bravo :bravo :bravo

Pedja


Nisam još nikada imao posla sa tom maketom. Kakva je?

Nego uzgred rečeno, čini mi se da si bez potrebe odradio posao sa rivetisanjem krila.
Trenutačno stoji, da su krila bila gitovana i nakon toga polirana i farbana srebrnom bojom.

Inače sve kako treba.

Josip

Goran A.

#4
@ JZ

Sve je manje-vise vidljivo.

- Krila nisu bila gitovana nego prefarbana prajmerom pa srebrnim lakom ali samo na fiksnim povrsinama krila.
- Flapsovi i krilca su polirani i u prirodnoj boji metala, zakivci se jasno vide.
- Na krilima su vidljivi svi spojevi panela i redovi zakivaka kao na bilo kom ofarbanom avionu, pogotovo posle duze eksploatacije. Na krilu postoji i par redova ispupcenih zakivaka koji se dobro vide pogotovo na donjaci.

Ta prica se vrti oko Mustangovog laminarnog profila krila koji trazi sto ravniju povrsinu koja je postignuta preciznim sklapanjem i tesnim krojem oplate bez nepotrebnog zazora izmedju panela. Lakiranje je samo plus da se postigne dobro opstrujavanje vazduha.

Sa maketarske tacke gledista, zakivci i linije mogu da budu prisutni na ovaj ili onaj nacin jer redovi nisu pregitovani kao sto je to slucaj na trupu Me-262 ili Me-163.

Da budem potpuno precizan, zakivci su najublazeniji na delu oplate iznad integralnih rezervoara na unutrasnjem delu krila prema trupu od uzduzne ose prema zakrilcima. To je postignuto nanesenim hermetikom a ne gitom.

gasha

@JŽ maketa koju sam ja radio je stara, krila su bila čudno pokrivljena, kao da su se iskrivila prilikom vađenja iz kalupa. Kupio sam je polovnu zako da ne znam gde je stajala i koliko je stara ali dekali su bili totalno neupotrebljivi.
Što se rivetiranja tiče ja se ne obazirem mnogo na to bili su ovakvi ili onakvi, radim maketu onako kako mislim da če najefektnije da izgleda. Ako bi gledali da maketa izgleda realno onda nijedna ne sme da ima rivete pa čak ni panele. Onda zamisli kako bi ta maketa izgledala.

dragan_mig31

Maketu si odlicnoo dradio.Svaka cast.

flanker

Meni se dopada kako si je uradio, a pohvalio bih i fotografisanje. Deluje prilično autentično.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

boom.boom

Zaista fantastican rad :o!!! Samo sto ne poleti  :pilot ! Jedina sugestija s moje strane je da zaprljas i gume malo, samo malo da prasina udje u saru...
Ako nije problem, koje si tacno mr.color koristio za nmf?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

relja

Odličan, svaka čast!

Kojom bojom si farbao ovaj tamniji panel, "iza" izduva motora?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

gasha

Quote from: relja on 11-05-2017, 07:17:41
Odličan, svaka čast!

Kojom bojom si farbao ovaj tamniji panel, "iza" izduva motora?


Gunze metalizer alumijum+iron  mix

gasha

Quote from: boom.boom on 11-05-2017, 05:33:28
Zaista fantastican rad :o!!! Samo sto ne poleti  :pilot ! Jedina sugestija s moje strane je da zaprljas i gume malo, samo malo da prasina udje u saru...
Ako nije problem, koje si tacno mr.color koristio za nmf?

NMF Gunze metalizer Aluminium, Gume sam već zaprljao, slabo se vidi na slici ali hvala na sugestiji, dodaću još malo  ;)

Gojko91


Зоран 1962

Stvarno lepa maketa.Uradio si je za 10-ku.Bravo! :super