PA top M1939 85 mm 52-K, Zvezda, 1/72

Previous topic - Next topic

Dragan

Sasvim pristojna maketa, delovi su precizno odliveni, lako se sklapa. Jedino sto sam doradio je rucica zatvaraca sa desne strane i to sto sam zabusio usta cevi.
Mozda bi se Zvezdi moglo zameriti sto nije dala dekale sa instrumentima-pokazivacima kojih je bilo dosta na pravom topu.
U kompletu dobijaju se cetiri clana posade (komandir, nisandzija, punilac i posluzilac) i opciono postolje, tako da moze da se uradi i kao mini diorama.



Boje: zelena Humbrol 116, gasna kocnica Model Master 1795 Gun Metal, ali se metalni efekat izgubio kada sam je "zagaravio".















flanker

Možda tu i tamo meko prljanje, rđa i oguljena farba.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Figure! Svakako bi sa njima zaživeo.

Dragan

Zahvaljujem se na komentarima.
Mislim da se na fotografijama jasno vidi da sam top zablatnjavio. Nije mi jasno zasto svi misle da je prava stvar kad se tenk, top, avion... toliko "zaprlja" da se ni originalna boja ne vidi? Koliko se tehnika odrzava u miru, u ratu se jos vise glanca: za blato u miru se ide na raport kod staresine, a u ratu Bogu na istinu! Sta ako blato udje u mehanizam zatvaraca, neprijateljski tenk se pojavi ispred topa a zatvarac zbog prljavstine zaglavi? Na jednom takmicenju video sam lepo uradjen tenk u 1:35, ali toliko zaprljan da je cak i okular nisanske sprave bio zamazan! Da sam bio sudija, ne znam kako bih to sudio.
A figure... pa ukusi su razliciti. Ne volim ih jer su nepokretne, zamrznute... onda mi sve deluje nestvarno i mrtvo.

shone

što se tiče "prljanja", ni meni nije jasno. maketa mi se baš dopada.
1 : 35