Eduard 1/144 Junkers Ju 87D

Previous topic - Next topic

Sandman

Još jedan u kolekciji privezaka za ključeve je gotov!  ;D

Od poslednjih slika u radu, zalepljen je poklopac kabine, blagim washem od crnog tuša koliko toliko popravljen spoj poklopca kabine i trupa, polepljeni su preostali ecovani delovi (mitraljez u zadnjoj kabini, antena na poklopcu kabine i antene iza krila na trupu), kao i bomba ispod trupa. Pito cev sam napravio od insulinske Microfine igle 0,25mm.

Pigmentima sam malo zaprljao točkove, izduvnike motora i garež od izduva...

























Detalji...













Pa... ono jes' mala maketica na kraju  8) ;D


aircobra


gasha

Bravo Srki, impresivno urađena minijatura. Utisak kvari samo canopy.

Sandman

Hvala.

Gašo, canopy uživo deluje mnogo bolje, ovo su, može se slobodno reći makro fotke - maketa je uživo manja nego na slikama!  ;D

Šteta samo što Eduard nije napravio makar neki improvizovani kokpit - iskreno me je mrzelo da sečem plastiku i da pravim kokpit, a i sama plastika je na tom mestu podeblja...

Pedja

Neverovatno dobar rad,video sam maskiranje te kabine,kineska minijatura.
Takodje kapa dole za kvalitet Eduard dekala, sitni crveni natpisi su izuzetno čiitljivi.

Jovac

Prelep rad. Vrhunski nema šta.

djos & filip

Odlican filigranski rad :)
tesko mi je i da zamislim koliko su mali oni nisani na mitraljezima

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Quote from: djos & filip on 29-05-2017, 08:53:03
tesko mi je i da zamislim koliko su mali oni nisani na mitraljezima

Vrlo mali!  ;D

Veći problem je zapravo mekoća Eduard eceraja - kod ovako sitnih delova problem je kako ih saviti lagano a da se ne presaviju više nego što je potrebno, ili da ne puknu.

Naravno, poželjno je savijati ovako sitne delove kada nema promaje u kući (eto još jednog glasa za odbranu straha od "naše nacionalne pošasti"!  ;D)

Hvala na komentarima još jednom :)

Janjic

凸(¬‿¬)凸

flanker

Ih šteta što je tako mali.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.