WW2 Ground vehicle set 1/72

Previous topic - Next topic

drazen

Malo sam se ogreb'o za digitalac, pa evo da vam pokazem da sam bio vrijedan u zadnjih nekoliko dana  :)

Inace radi se o Akademijevom Ground vehicle set-u i Dragonovom Elefantu-sve naravno u 1/72. Posto koristim revelovo ljepilo koje se sporo susi, onda, dok se dijelovi jedne makete suse, zapocnem drugu i tako dalje :D
Sve makete su bojene akrilnim bojama Polly Scale. Obilniji weathering nisam nanosio jer to mislim uciniti posto ih smjestim na nekakvu dioramicu ;)

tripko

iz nekih razloga skorz nespimpatisem felefanta ni njegovog blizanca ferdinanda
al lepo si odradio free hand kamuflazu.
Vidi ti se tragovi susenja washa ukloni ih stapicem za usi koji je malo nakasen razredjivacem.
trebao si deo na koje lepis dekale prepskas sa prontom da bi zalepio dekale ovako se vidi film.
Gusenice ok moze crno, ali uzmi neki pastel boje zemlje zuto braon pomesaj sa mat lakom i razredjivacem pa po
gusenicama slobodno stvuda posle ces slinuti lako to i dry brush stell za kraj ne premnogo taman da naglasis
oguljene gazne povrsni.

poz

drazen

#2
Uh katastrofalna linija, pola slika mi nije proslo ??? :-[
Gusjenice su inace farbane gunmetalom, ali lose sam uslikao pa se i ne primjecuje, a  dekale cu probati prespricati matt lakom.
Hmmm evo ostatka slicica






Kerber

#3
Mozda nisi dobro razumeo Subu - na ofarbanu maketu ide sjajni lak. Na to se decali lepe, onda preko - jos jedan sloj sjajnog laka, pa tek onda preko svega sloj matt laka. To je postupak, drugacije ne valja...
Decali nece dobro da se zalepe na matiranu povrsinu....i daju onaj silvering.kad se vidi jasno granica decala na maketi, i sija se kao da je na celofanu od cigaret-kutije radjena....To je onaj broj na Elefantovoj "kupoli", on se vidi jasno, a trebalo bi das e samo broj vidi, a ne i film-nosac.

Polako radi, i pitaj za sve slobodno. Neke stvari imaju odredjeni redosled rada, i onda se dobiju vrhunski rezultati. Ja sam pokvario vise maketa, dok nisam sam skapirao neke cake. Nije imao ni ko da mi kaze ni gde da kupim to sto treba, ni znanja jezika....
Sad zato i dajem savete mladjima, pocetnicima, da ne kvare nepotrebno makete, nego da ih u cugu odrade mnogo bolje, iako su pocetnici...Isto to rade i savetuju i drugi kolege maketari sa ovog foruma..ima nas iz svih oblasti. Neki su vrhunski majstori...Iskustvo koje "vrca"....
A to je i svrha ovog foruma.

Sandman

vec si dobio savete za dekale kako da odradish tako da ne bih nishta vishe dodao o tome... ;)

lepo si odradio kamuflazu,jedino malo gusenice da washujesh i zaprljash ... ovako deluju mnogo srebrnkasto....

shto se tiche ground seta...uffff... kako sam se naprzio da nabavim te Academy setove vozila - ima ih 6-7 chini mi se.. i izbor vozila je skroz strava... jako su i jeftini.... a pogotovo shto je sve u 1/72 - razmeri koju ja radim! :)

kako se uklapaju ova vozila iz Academy seta? jesu li sa detaljima na plastici isto OK kao shto je sluchaj i sa vecinom Academy maketa aviona?

super izgledaju!

drazen

Znam , uprskao sam dekale-jos bolje se vidi na slikama >:(
Proceduru isto tako znam, ali sam to sve nekako zbrzio jer u kuci imam opasnog sabotera(dvogodisnjeg klinca ;))
ali potrudicu se prvom prilikom da to isparavim(polako cu da ih odlipim pa "po propisu") U svakom slucaju hvala na uputama.
Sandman, Academy set je skroz OK, dosta detalja (sorry slike su mi dosta mutne pa se i ne vidi). Za svako vozilo dodje motor tj. mashina tako da se moze iskombinovati nekakva diorama poljseke radionice ili sl. Uz ovaj set dodju jos nekoliko buradi, jerry cans (US i GER.), sanduci sa municijom...
Pozz

Aki

bas si lepo ofarbao efefanta,a i ostale 0:)
samo da doteras gusenice elefantu,i dekale....i bice odlican

drazen

Hvala @ki   ;) potrudicu se :)
Pozz

drazen

#8
Evo, malo sam, nadam se, popravio dekale  0:)






Problem kod mene je sto dosta brzopleto radim, tj. kad nadjem vremena za makete, "bacim" se na nekoliko  pa cesto uprskam stvar

Aki

sad su i dekali super 0:)
bas je dobar!
samo mu malo zaprasi gusenice pastelema,ili pigmentima.

Kerber

Mnoooogo bolje !
Samo napred, pa kad ih doprasnjavis i zavrsis nacisto, uslikaj ih posebno po 3-4 fotke, pa da to mecemo u galeriju....
Pozz, Bane

Sandman

Drazene, ovo sad super izgleda!  :o
Kako si zagasio silvering dekalima? jesi li zafarbavao ili si lak nanosio oko filma ili...?  ??? ::)

a jako mi se svidja i efekat guljene farbe na poklopcima! chime  si radio taj chipping - srebrnom olovkom ili si ispod kamuflaze prvo farbao sa steel bojom?

drazen

Hvala, ali kad vidim neke od vasih radova  :o dodje mi da placem :'(, pitam se da li cu bar nekad biti blizu  0:) ??? ???

Sto se tice dekala, "krstove" i amblem  sam samo preprskao MM mat lakom, a broj sam skinuo, pa future (vrsta pronta), pa potom mat lak-standardno.
Chipping sam nanosio finom cetkicom 000, smuchkao sam steel i malo sive.

Dada

Svaka chast... Moram da nabavim i ja jedno Dzipche u '48...
pozzzzz i ajmo dalje

drazen

Evo ga konacno, nadam se  ;D, zavrsen tj. isprasen  ;)







Od sad, fotke mojih "zavrsenih" maketa cu kaciti u Projekte u radu ;D :D
Pozz.