Bilek\Dragon Mig-17 1/72 Egipat

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav drustvo.Evo jedan rad od mene bilekov mig-17,sto u stvari je dragonova plastika samo su ga prepakovali.Maketa je ok za rad samo ima da se gituje smirgla i sl.Nista specijalno ali ono...ima.Najveci problem je sto je svaka polutka iz dva dela te tu nastaje gadan spoj.I sekcija sa topovima ispod kokpita je malo problem.Balast u nos treba bas bas puno a mesta i nema.Ja sam stavio celicni sraf iza kokpita napunio rezervoare dopunske,ispod kokpita lim i sa strane ,neka matica,u nosu napravio razdelnike usisnika i tu stavio sraf ali...guza.E onda solomonsko resenje poklopac uvodnika i cao i iza malo patafixa.Bas malo sto me iznerviralo dodatno.Avaj...boje humbrol plava mesavina 87 i bele,zelena 78,sand 168 i braon mesavina revell 84 i humbrol62.Od samogradnje pojasevi i potezac katapulta na sedistu,nisan,pito cevi i cevi topova i to poklopce uvodnika.Dekali iz viskova jer ovi iz kutije su ko karton i kruti.Lakovi clear humbrol gloss i finalni revell matt/gloss u odnosu 80/20%.Slike...










Instagram-Peacockscaleworx

viper

Dobro si ga uradio. Veoma lijepo izgleda.

zivorad



Jovac

MIG-17 je uvek ludilo, a još ovako urađen....  :cheers :cheers :cheers